«Shaharliklar» 29 yoshli futbolchini joriy Angliya Premer Ligasi mavsumiga ro‘yxatga kiritdi. Futbolchining jamoada yana o‘zini ko‘rsatish imkoniyati borligi, shuningdek, murabbiy Xosep Gvardiola jamoasida o‘ynash imkoniyati haqida jurnalist Fabrisio Romano fikr bildirgan.
Kelvin Filipsning «Manchester Siti» uchun so‘nggi o‘yini 2023 yil dekabr oyida bo‘lib o‘tgan. Manchesterlik klub futbolchini 2022 yil yozida «Lids» jamoasidan 49 million yevro evaziga sotib olgan.
Filips Gvardiola jamoasi safida jami 31 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. O‘tgan mavsumda u ijarada «Ipsvich» klubida o‘ynadi, ammo ushbu jamoa Premer Ligada qololmagan.

Келвин Филипс выйдет на поле за «Манчестер Сити»
Полузащитник Келвин Филлипс может впервые за долгое время выйти на поле в составе «Манчестер Сити». Об этом сообщает Euro-football.ru.
«Горожане» включили 29-летнего футболиста в заявку на текущий сезон Английской Премьер-Лиги. Журналист Фабрицио Романо отметил, что у футболиста есть возможность вновь проявить себя в команде, а также сыграть под руководством тренера Хосепа Гвардиолы.
Последний матч Келвина Филлипса за «Манчестер Сити» состоялся в декабре 2023 года. Манчестерский клуб приобрёл футболиста у «Лидса» летом 2022 года за 49 миллионов евро.
Филлипс провёл в составе команды Гвардиолы всего 31 матч и забил один гол. В прошлом сезоне он выступал в аренде за клуб «Ипсвич», однако эта команда не сохранила место в Премьер-Лиге.