Grimaldo jarima zarbasidan ikki gol urdi rekord o‘rnatdi
Leverkusenning "Bayer" jamoasining chap himoyachisi Alehandro Grimaldo o‘yinda ikki marta gol urib, jamoasining Frankfurtning "Ayntraxt" jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda 3:1 hisobida g‘alaba qozonishiga yordam berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniyalik futbolchi 10 va 98-daqiqalarda jarima zarbasidan aniq zarbalar bilan darvoza to‘pini joylashtirdi. StatMuse ma’lumotlariga ko‘ra, Grimaldo Bundesliga tarixida bir o‘yinda jarima zarbasidan ikki marta gol urgan ilk futbolchi bo‘ldi.
Bundan tashqari, u 2022 yildan beri Yevropaning beshta yetakchi chempionatida bunday natijaga erishgan birinchi futbolchidir. "Ayntraxt"ga qarshi o‘yinda jamoa yangi bosh murabbiy Kasper Yulmann rahbarligida maydonga tushdi.
U o‘rinbosari Erik ten Xag o‘rniga tayinlangan. Hozirgi vaqtda "Bayer" jamoasi uchta turdan so‘ng to‘plagan to‘rt ochkosi bilan musobaqada o‘z o‘rnini mustahkamlab bormoqda.

Grimaldo забил два гола с пенальти и установил рекорд
Леверкузенская команда "Байер" в лице левого защитника Алехандро Гримальдо забила два гола в матче, помогая своей команде одержать победу со счётом 3:1 над франкфуртским "Айнтрахтом". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Испанский футболист забил точные мячи с пенальти на 10-й и 98-й минутах. По данным StatMuse, Гримальдо стал первым игроком в истории Бундеслиги, который забил два гола с пенальти в одном матче.
Кроме того, он стал первым футболистом с 2022 года, добившимся такого результата в пяти ведущих европейских чемпионатах. В матче против "Айнтрахта" команда вышла на поле под руководством нового главного тренера Каспера Юльманна.
Он был назначен на место своего предшественника Эрика тен Хага. В настоящее время команда "Байер" после трёх туров с четырьмя очками укрепляет свои позиции в турнире.
Эта победа свидетельствует о том, что команда показывает хорошие результаты под руководством нового тренера.