Manchester City hujumchisi Erling Holann jamoa tarkibidagi o‘zgarishlar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan yozda “shaharliklar” 200 million yevrodan ortiq mablag‘ sarflab, sotuvlardan esa taxminan 70 million yevro daromad olishdi. Holannning so‘zlariga ko‘ra, ko‘plab muhim futbolchilar jamoani tark etdi, shuning uchun yangi kelganlarga o‘zlarini namoyon etish uchun imkon berilishi kerak.
Jamoada uzoq vaqt o‘ynab kelayotgan, xususan, o‘zi ham mas’uliyatni o‘z zimmasiga olib, yangi futbolchilarga tezroq moslashishda yordam berishi lozim. Ba’zilarga yangi sharoitlarga moslashish uchun biroz vaqt kerak bo‘ladi, bu esa tabiiy holatdir.
Holann ta’kidlaganidek, jamoa a’zolari bir-biriga yordam berishi zarur. O‘tgan voqealar ortda qoldi, hozirgi jamoa avvalgidan farq qiladi.
Bu o‘zgarishlardan samarali foydalanish muhim, chunki endi jamoada yangi fazilatlar mavjud. Yakshanba kuni Manchester City o‘z maydonida Manchester United jamoasini qabul qiladi.

Холланд: команда Манчестер Сити теперь другая
Нападающий Манчестер Сити Эрлинг Холанн высказался об изменениях в составе команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Прошлым летом «горожане» потратили более 200 миллионов евро, а на продажах заработали около 70 миллионов евро. По словам Холанна, многие ключевые футболисты покинули команду, поэтому новым игрокам нужно дать возможность проявить себя.
В команде есть игроки, которые выступают долгое время, и именно они должны взять на себя ответственность и помочь новичкам быстрее адаптироваться. Некоторым потребуется немного времени, чтобы привыкнуть к новым условиям, что является естественным процессом.
Как отметил Холанн, члены команды должны помогать друг другу. Прошлое осталось позади, нынешняя команда отличается от прежней.
Важно эффективно использовать эти изменения, так как теперь в команде появились новые качества. В воскресенье Манчестер Сити примет на своем поле Манчестер Юнайтед.