Shirer: Saliba jarohati Arsenalni zaiflashtiradi
Angliyaning afsonaviy hujumchisi Alan Shirer «Arsenal» himoyachisi Vilyam Salibaning «Liverpul»ga qarshi o‘tkazilgan uchinchi tur o‘yinida olgan jarohati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shirerning fikricha, fransiyalik futbolchining yo‘qolishi London jamoasining o‘yiniga jiddiy ta’sir qiladi, chunki Saliba jamoa himoyasida muhim o‘rin tutadi. Mutaxassis ta’kidlashicha, «kanonirlar» raqiblardan hamdardlik kutmasligi kerak, chunki klub o‘z tarkibi va moliyaviy imkoniyatlari bilan qiyinchiliklarni o‘zi yengib o‘tishi lozim.
Shirerning so‘zlariga ko‘ra, Salibaning yo‘qolishi jamoani ancha zaiflashtiradi. Biroq, hech kim «Arsenal»ni achinishmaydi, chunki ular katta mablag‘ sarflab, kuchli tarkibga ega.
Bu esa barcha top-klublarning umumiy taqdiri hisoblanadi. Saliba juda yaxshi himoyachi bo‘lib, uning jarohati jamoaga katta zarba bo‘ladi.
Futbolchining sog‘ayish muddatini uch-to‘rt hafta deb baholashmoqda. Keyingi turda «Arsenal» o‘z maydonida «Nottingem Forest» jamoasiga qarshi o‘ynaydi.

Shirer: Травма слюнной железы ослабит Арсенал
Легендарный нападающий Англии Алан Ширер высказался о травме защитника «Арсенала» Вильяма Салибы, полученной в матче третьего тура против «Ливерпуля». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Ширера, отсутствие французского футболиста серьезно повлияет на игру лондонской команды, так как Салиба занимает важное место в обороне команды. Эксперт отметил, что «канониры» не должны ожидать сочувствия от соперников, поскольку клуб должен самостоятельно преодолевать трудности, опираясь на свой состав и финансовые возможности.
По словам Ширера, потеря Салибы значительно ослабит команду. Однако никто не будет жалеть «Арсенал», так как они потратили большие средства и имеют сильный состав.
Это общая судьба всех топ-клубов. Салиба — очень хороший защитник, и его травма станет серьезным ударом для команды.
Ожидается, что срок восстановления футболиста составит три-четыре недели. В следующем туре «Арсенал» сыграет дома с командой «Ноттингем Форест».