Barcelona jamoasining qanot himoyachisi Lamin Yamal o‘zining natijadorligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan mavsumda 18 yoshli futbolchi 55 ta o‘yinda 18 ta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Joriy mavsumning dastlabki uch o‘yinida esa u allaqachon ikki marta gol urdi.
Yamal o‘z maqsadlarini aniq gol soni bilan chegaralashni yoqtirmasligini, ammo o‘tgan mavsum ko‘rsatkichlarini yaxshilashni istashini ta’kidladi. U bu haqda Mundo Deportivo nashriga bergan intervyusida so‘zladi.
Yakshanba kuni Hans-Diter Flik boshchiligidagi jamoa o‘z maydonida Valensiyani qabul qiladi. O‘yin Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi.
Umuman olganda, Yamal Barcelona jamoasi safida 109 ta o‘yinda 27 ta gol urib, 37 ta golga uzatma bergan. Uning jamoaga qo‘shgan hissasi katta ekanligi aniq ko‘rinib turibdi.

Ямал хочет увеличить количество голов в сезоне
Крайний защитник команды «Барселона» Ламин Ямал высказался о своей результативности. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прошлом сезоне 18-летний футболист сыграл 55 матчей и забил 18 голов. В первых трёх играх текущего сезона он уже дважды поразил ворота соперников.
Ямал отметил, что не любит ограничивать свои цели конкретным количеством голов, но хочет улучшить показатели прошлого сезона. Об этом он рассказал в интервью изданию Mundo Deportivo.
В воскресенье команда под руководством Ханса-Дитера Флика примет на своём поле «Валенсию». Матч начнётся в 22:00 по московскому времени.
В целом, за «Барселону» Ямал провёл 109 матчей, забил 27 голов и отдал 37 результативных передач. Его значительный вклад в команду очевиден.