Allegrining qo‘ng‘irog‘i Rabioning Milan qarorini o‘zgartirdi
Milan jamoasining yarim himoyachisi Adrien Rabio Italiyaga qaytishida bosh murabbiy Massimiliano Allegrining muhim rol o‘ynaganini tan oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
30 yoshli futbolchi sentabr oyining boshida Marseldan Milan jamoasiga o‘tgan. Allegrini klubda unga rahbarlik qilgan paytdan tanish bo‘lib, u Rabioni jamoada ko‘rishni istagan.
Murabbiy Milan jamoasiga rahbarlik qilishdan oldin ham Rabio bilan bog‘langan va uning Marseldagi vaziyatini so‘ragan. Rabioning so‘zlariga ko‘ra, Allegrining ta’siri katta bo‘lgan, ammo eng asosiy omil klubning o‘zi bo‘lgan.
Fransuz futbolchi 2019 yildan 2024 yilgacha Yuventus jamoasida o‘ynagan. Uning qaytishi jamoa uchun muhim yangilik bo‘lib, Allegrining ishonchi futbolchining faoliyatini yangi bosqichga olib chiqishi kutilmoqda.

Звонок Аллегри изменил решение Рабио по Милану
Полузащитник Миланской команды Адриен Рабио признал важную роль главного тренера Массимилиано Аллегри в его возвращении в Италию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
30-летний футболист в начале сентября перешёл из Марселя в Милан. Аллегри знаком с Рабио с тех пор, как руководил клубом, и хотел видеть его в команде.
Тренер связывался с Рабио ещё до того, как возглавил Милан, интересовался его ситуацией в Марселе. По словам Рабио, влияние Аллегри было значительным, но главным фактором стал сам клуб.
Французский футболист играл за Ювентус с 2019 по 2024 год. Его возвращение стало важной новостью для команды, и доверие Аллегри ожидается вывести карьеру игрока на новый уровень.