18 yoshli «Barselona» jamoasining qanot hujumchisi Lamin Yamal joriy mavsumda erishmoqchi bo‘lgan maqsadlari haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yosh ispaniyalik futbolchi o‘tgan mavsumda ajoyib natijalar ko‘rsatib, Hans-Diter Flik boshchiligidagi jamoaga Ispaniya ichidagi barcha uchta kubokni qo‘lga kiritishda yordam berdi. Yamalning so‘zlariga ko‘ra, uning asosiy maqsadi o‘z ustida ishlashni davom ettirish, jamoaga gollar va samarali uzatishlar bilan ko‘maklashishdir.
Shuningdek, u qatnashayotgan har bir turnirda g‘alaba uchun kurashishni istaydi. O‘tgan mavsumda futbolchi barcha musobaqalarda jami 18 ta gol urib, 25 ta golli pas berdi va 55 ta o‘yinda maydonga tushdi.
Hozirgi La Liga mavsumida esa u uchta o‘yinda ikki marta gol urdi va ikki marta assistentlik qildi. Lamin Yamal jamoasining muvaffaqiyatlari uchun o‘z hissasini qo‘shishda davom etishni maqsad qilgan.

Ламин Ямал рассказал о главных целях текущего сезона
18-летний вингер команды «Барселона» Ламин Ямал рассказал о целях, которых он хочет достичь в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Молодой испанский футболист показал отличные результаты в прошлом сезоне, помогая команде под руководством Ханса-Дитера Флика завоевать все три внутренних кубка Испании. По словам Ямала, его главная цель — продолжать работать над собой, помогать команде голами и результативными передачами.
Кроме того, он хочет бороться за победу в каждом турнире, в котором участвует. В прошлом сезоне футболист забил всего 18 голов и отдал 25 результативных передач, сыграв в 55 матчах.
В текущем сезоне Ла Лиги он забил два гола и сделал две результативные передачи в трёх матчах. Ламин Ямал поставил перед собой задачу и дальше вносить вклад в успехи своей команды.