Yamal: O‘n raqam katta mas’uliyat talab qiladi
Barcelona jamoasining qanot himoyachisi Lamin Yamal joriy mavsum boshidan beri o‘n raqamini kiyib maydonga tushmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq bu raqamni asosiy tarkibda kam o‘ynagan Ansu Fati egallagan edi. Yozda 22 yoshli ispan futbolchisi Monako klubiga o‘tib ketganidan so‘ng, uning raqami Yamalga berildi.
O‘n raqam har doim alohida mas’uliyat bilan bog‘liq bo‘lgan. Yamalning so‘zlariga ko‘ra, u bu mas’uliyatni o‘z zimmasiga olishni istaydi va muhim vaziyatlarda javobgarlikni o‘z zimmasiga olish unga yoqadi.
18 yoshli futbolchi yangi mavsumda La Liga doirasida o‘tkazilgan uchta o‘yinda ikki gol urib, ikki golga uzatma bergan. Bahor oxirida Yamal kataloniyalik jamoa bilan shartnomasini 2031 yil o‘rtalarigacha uzaytirdi.

Ямал: Десять цифр требуют большой ответственности
Левый защитник команды «Барселона» Ламин Ямал с начала текущего сезона выходит на поле под десятым номером. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее этот номер принадлежал Ансу Фати, который редко играл в основном составе. Летом 22-летний испанский футболист перешёл в клуб «Монако», после чего его номер был передан Ямалю.
Номер десять всегда ассоциировался с особой ответственностью. По словам Ямала, он хочет взять на себя эту ответственность и ему нравится брать на себя ответственность в важных ситуациях.
18-летний футболист в новом сезоне в рамках Ла Лиги провёл три матча, забил два гола и отдал две результативные передачи. В конце весны Ямал продлил контракт с каталонской командой до середины 2031 года.