Napoli uchun qiyin va hal qiluvchi mavsum boshlandi
Napoli jamoasining bosh murabbiyi Antonio Konte mavsum jadvalining zichligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bugun Italiya chempionlari safarda Fiorentina jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi. Shuningdek, 18 sentabr kuni ular Angliyada Manchester Siti bilan Chempionlar ligasining guruh bosqichining birinchi turida maydonga tushadi.
Konte ta’kidlashicha, endi jamoa har uch kunda o‘yin o‘tkazishga majbur bo‘ladi va bu mavsum ayniqsa qiyin kechadi. Jamoada rotatsiya qilish zarurati tug‘iladi, shuningdek, o‘yinchilar sabr-toqat ko‘rsatishi lozim.
O‘tgan mavsum Napoli jamoasi Yevrokuboklarda ishtirok etmasdan, Italiya chempionligini qo‘lga kiritgan edi. Hozirgi mavsumda esa Konte boshchiligidagi jamoa ikki boshlang‘ich o‘yinda g‘alaba qozondi va yaxshi natija ko‘rsatmoqda.

Для Наполи начался трудный и решающий сезон
Главный тренер команды Наполи Антонио Конте высказался о плотном графике сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сегодня чемпионы Италии сыграют в гостях с Фиорентиной. Также 18 сентября они выйдут на поле в Англии в первом туре группового этапа Лиги чемпионов против Манчестер Сити.
По словам Конте, теперь команда будет вынуждена играть каждые три дня, и этот сезон будет особенно сложным. Возникает необходимость ротации состава, а игрокам нужно проявлять терпение.
В прошлом сезоне команда Наполи, не участвуя в еврокубках, завоевала чемпионство Италии. В нынешнем сезоне команда под руководством Конте выиграла два стартовых матча и показывает хорошие результаты.