Holann: Manchester Siti mag‘lubiyatdan keyin uyg‘onishi kerak
Manchester Siti hujumchisi Erling Holann APLda ketma-ket ikki mag‘lubiyatdan keyin jamoaning o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvlarning ikkinchisida "shaharliklar" o‘z maydonida "Tottenxem"ga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘lgan, beshinchi turda esa safarda "Brayton"ga 1:2 hisobida yutqazgan edi. Holannning aytishicha, ketma-ket ikki o‘yinda mag‘lub bo‘lish yaxshi holat emas va bu juda yomon natija hisoblanadi.
U "Manchester Yunayted"ga qarshi o‘yinda jamoa uchun imkoniyat borligini ta’kidladi va barcha futbolchilardan maksimal darajada harakat qilishni, o‘z ustida tinimsiz ishlashni hamda muvaffaqiyatga erishishni so‘radi. Hozirgi paytda "Manchester Siti" uchinchi turdan so‘ng 3 ochko bilan APL jadvalida 13-o‘rinda turibdi.
14 sentabr kuni Xosep Gvardiola boshchiligidagi jamoa o‘z maydonida "Manchester Yunayted"ni qabul qiladi. Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 18:30 da boshlanadi.
Bu o‘yin jamoaning mavsumdagi keyingi imkoniyatlaridan biri bo‘lib, g‘alaba uchun barcha kuch sarflash zarur.

Холланд: Манчестер Сити должен проснуться после поражения
Нападающий Манчестер Сити Эрлинг Холанн высказался о игре команды после двух подряд поражений в АПЛ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Во втором из этих матчей «горожане» на своем поле проиграли «Тоттенхэму» со счетом 0:2, а в пятом туре уступили в гостях «Брайтону» со счетом 1:2. По словам Холанна, два поражения подряд — это не хорошая ситуация и очень плохой результат.
Он подчеркнул, что в матче против «Манчестер Юнайтед» у команды есть шанс и призвал всех футболистов выкладываться на максимум, постоянно работать над собой и стремиться к успеху. В настоящее время «Манчестер Сити» после третьего тура занимает 13-е место в таблице АПЛ с 3 очками.
14 сентября команда под руководством Хосепа Гвардиолы примет на своем поле «Манчестер Юнайтед». Матч начнется в 18:30 по московскому времени.
Эта игра — одна из следующих возможностей команды в сезоне, и для победы необходимо приложить все силы.