Yangi «Milan» futbolchisi Adrien Rabio jamoadoshisi Luka Modrich haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Fransiyalik o‘yinchi sentabr oyining boshida «Marseldan» «Rossoneriga» qo‘shilgan. Iyul oyida esa Modrich jamoaga kelib qo‘shildi, u undan oldin 13 yil davomida Madridning «Real» klubida o‘ynagan.
Rabio so‘zlariga ko‘ra, Modrich futbol olamining afsonasidir. U juda katta yutuqlarga erishgan va «Oltin to‘p» sovrinini qo‘lga kiritgan.
Bundan tashqari, Rabioning aytishicha, Modrich nafaqat ajoyib futbolchi, balki juda yaxshi inson hamdir. Maydonda u ajoyib harakatlar qilmoqda va u bilan birga o‘ynash juda yoqimli bo‘ladi.
Rabio kelajakda jamoa bilan ko‘plab muvaffaqiyatlarga erishishni umid qilmoqda. Uning fikricha, jamoa umumiy holatda juda kuchli.
14 sentabr, yakshanba kuni, Massimiliano Allegrining jamoasi o‘z maydonida «Bolonya» jamoasi bilan o‘yin o‘tkazadi.

Рабио: Модрич — настоящая легенда футбольного мира
Новый футболист «Милана» Адриен Рабьо поделился своими мыслями о товарище по команде Луке Модриче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Французский игрок в начале сентября присоединился к «Россонери» из «Марселя». В июле же Модрич пришёл в команду после 13 лет игры в мадридском «Реале».
По словам Рабьо, Модрич — легенда футбольного мира. Он достиг больших успехов и завоевал «Золотой мяч».
Кроме того, по мнению Рабьо, Модрич не только отличный футболист, но и очень хороший человек. На поле он совершает великолепные действия, и играть с ним очень приятно.
Рабьо надеется в будущем достичь с командой множества успехов. По его мнению, команда в целом очень сильна.
14 сентября, в воскресенье, команда Массимилиано Аллегри проведёт матч на своём поле против «Болоньи».