Angliya terma jamoasining sobiq futbolchisi Alan Shirer “Manchester Siti” joriy holati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, o‘tgan mavsum klub uchun zararli bo‘ldi va hozirgi paytda ularni yengish ikki mavsum oldingiga qaraganda osonroq. O‘tgan yili Rodri jarohati jamoaga salbiy ta’sir ko‘rsatganini ko‘rish mumkin, bu esa ularning o‘ziga bo‘lgan ishonchini susaytirdi.
Shirer shuningdek, “Manchester Siti”ga qarshi raqiblar endi qo‘rqmaydi, Angliya Premer-ligasidagi boshqa jamoalar “Manchester Siti”ni mag‘lub etish mumkinligini anglab yetishganini ta’kidladi. Hozirgi vaqtda Angliya chempionatining uchinchi turidan so‘ng “Manchester Siti” 3 ochko bilan jadvalda 13-o‘rinda bormoqda.
Bu holat klub uchun qoniqarli emas va jamoa o‘z o‘yinini yaxshilashi kerakligi aniq. Shuningdek, murabbiy Xosep Gvardiola jamoani qayta tiklash va yuqori natijalarga erishish uchun yangi rejalar tuzmoqda.

Shirer: Победить Манчестер Сити стало проще, но всё ещё сложно
Бывший футболист сборной Англии Алан Ширер высказался о текущем положении «Манчестер Сити». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, прошлый сезон был вреден для клуба, и сейчас их победить проще, чем два сезона назад. В прошлом году травма Родри негативно сказалась на команде, что ослабило их уверенность в себе.
Ширер также отметил, что соперники теперь не боятся «Манчестер Сити», другие команды Английской Премьер-лиги поняли, что «Манчестер Сити» можно победить. В настоящее время после третьего тура чемпионата Англии «Манчестер Сити» занимает 13-е место в таблице с 3 очками.
Это положение неудовлетворительно для клуба, и команде явно нужно улучшать свою игру. Также тренер Хосеп Гвардиола разрабатывает новые планы для восстановления команды и достижения высоких результатов.