Luis Enrike Kimpembening ketishini sharhladi
Yaqinda "PSJ" jamoasining markaziy himoyachisi Presnel Kimpembe, klubda 20 yil faoliyat yuritgach, jamoani tark etdi va "Qatar SK"ga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Parijliklarning bosh murabbiyi Luis Enrike fransiyalik futbolchining ketishi haqida fikr bildirdi. U shunday dedi: "Men ham Presnelni yaxshi ko‘raman, lekin hayot shunday.
U jarohat oldi. Men unga kerakli darajada vaqt ajrata olmadim.
Unga eng yaxshisini tilayman, chunki u bunga loyiq". Kimpembe 2005 yildan beri fransuz klubining tizimida bo‘lib, asosiy jamoa safida 241 o‘yinda maydonga tushdi.
U uchta gol urib, ikki golga assistentlik qildi. Uning jamoaga qo‘shgan hissasi katta bo‘ldi va u uzoq yillar davomida jamoaning muhim o‘yinchilaridan biri bo‘lib xizmat qildi.

Луис Энрике прокомментировал уход Кимпембе
Недавно центральный защитник команды "ПСЖ" Преснель Кимпембе, проработав в клубе 20 лет, покинул команду и перешёл в "Катар СК". Об этом сообщил Euro-football.ru.
Главный тренер парижан Луис Энрике высказался об уходе французского футболиста. Он сказал: "Я тоже люблю Преснеля, но такова жизнь.
Он получил травму. Я не смог уделить ему достаточно времени.
Желаю ему всего наилучшего, потому что он этого заслуживает". Кимпембе с 2005 года находился в системе французского клуба и сыграл в основном составе 241 матч.
Он забил три гола и отдал две голевые передачи. Его вклад в команду был значительным, и он долгое время служил одним из важных игроков команды.