Sarri: Latsio tarkibida 15 futbolchi yo‘q
Italiya «Latsio» futbol klubining bosh murabbiyi Mauritsio Sarri kelasi chempionat o‘yiniga bag‘ishlangan matbuot anjumanida so‘zladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U milliy jamoa o‘yinchilari holati haqida fikr bildirdi va bu borada bosh murabbiylarga murojaat qilish lozimligini ta’kidladi. Sarri ta’kidlashicha, tanaffus tufayli uning jamoasidan 15 futbolchi o‘yinda qatnasha olmadi.
Shuningdek, u futbol taqvimini to‘liq qayta ko‘rib chiqish zarurligini aytdi. Murabbiy yangi futbolchilarni ro‘yxatga olishga qo‘yilgan taqiq haqida ham gapirdi.
U yanvar oyida futbolchilarni sotib olish imkoniyati bor-yo‘qligini bilmasligini, biroq klub bunday imkoniyat borligini ma’lum qilganini ta’kidladi. Sarri yozda transferlarga qo‘yilgan taqiq haqida xabari yo‘qligini aytdi va vaziyatni kuzatib borishini bildirdi.
Joriy mavsumning ikkinchi turidan so‘ng «Latsio» 3 ochko bilan turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinda bormoqda. «Sassuolo» esa ochkosiz oxirgi o‘rinda turibdi.

Сарри: В составе Лацио отсутствуют 15 футболистов
Главный тренер итальянского футбольного клуба «Лацио» Маурицио Сарри выступил на пресс-конференции, посвящённой предстоящему матчу чемпионата. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказался о состоянии игроков национальной сборной и подчеркнул необходимость обращения к главным тренерам в этом вопросе. По словам Сарри, из-за перерыва 15 футболистов его команды не смогли принять участие в игре.
Также он заявил о необходимости полного пересмотра футбольного календаря. Тренер затронул тему запрета на регистрацию новых футболистов.
Он отметил, что не знает, будет ли возможность приобретать игроков в январе, но клуб сообщил о наличии такой возможности. Сарри добавил, что не осведомлён о запрете на трансферы летом и будет следить за ситуацией.
После второго тура текущего сезона «Лацио» с 3 очками занимает восьмое место в турнирной таблице. «Сассуоло» же находится на последнем месте без очков.