Nitsa Nant ustidan yagona gol bilan g‘alaba qozondi
Fransiya chempionatining to‘rtinchi turida mavsum boshida uch ochko to‘plagan “Nitsa” va “Nant” jamoalari o‘zaro bahs olib bordi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Birinchi bo‘limda har ikki jamoa ehtiyotkor o‘yin ko‘rsatdi. Sofyan Diop uzoq masofadan zarba berib, darvozabonning to‘siniga urildi.
Melven Bar jarima maydonidan aniq zarba bera olmadi. Shu paytda Kevin Omoruyi xavfli zarbasini amalga oshirdi, biroq darvozabon buni qaytardi.
O‘yinning 56-daqiqasida jamoa hujumchisi Jeremi Boga tezkor qarshi hujumni yakunlab, darvozabon ustidan to‘pni joylab, hisobni ochdi. “Nant” jamoasi tez orada javob golini kiritdi, ammo bu holatda Teremas Moffi ofsaydda bo‘lgani uchun gol hisobga olinmadi.
Yakunda “Nitsa” 1:0 hisobida g‘alaba qozondi va jamoa 6 ochkoga ega bo‘ldi, “Nant” esa 3 ochkoda qolmoqda. O‘yinda maydonga tushgan futbolchilar tarkibi va zaxira o‘yinchilar ro‘yxati rasmiy protokolga muvofiq taqdim etildi.
Ushbu uchrashuv “Allyans Riviera” stadionida bo‘lib o‘tdi. Jamoalar o‘rtasidagi raqobat davom etmoqda va keyingi turlarda ham qiziqarli o‘yinlar kutilmoqda.

Ницца одержала победу над Нантом с единственным голом
В четвёртом туре чемпионата Франции команды «Ницца» и «Нант», набравшие по три очка в начале сезона, встретились друг с другом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первом тайме обе команды играли осторожно. Софьян Диоп нанес удар издалека, который пришёлся в штангу ворот.
Мелвен Бар не смог точно пробить из штрафной площади. В этот момент Кевин Оморуи выполнил опасный удар, но вратарь отразил его.
На 56-й минуте нападающий команды Жереми Бога завершил быстрый контрвыпад, точно положив мяч над вратарём и открыл счёт. «Нант» вскоре ответил голом, но он не был засчитан из-за положения Теремаса Моффи в офсайде.
В итоге «Ницца» одержала победу со счётом 1:0 и набрала 6 очков, а «Нант» остаётся с 3 очками. Составы игроков и список запасных, вышедших на поле, были представлены согласно официальному протоколу.
Этот матч прошёл на стадионе «Альянс Ривьера». Соперничество между командами продолжается, и в следующих турах ожидаются интересные игры.