Tottenxem Vest Hemni 3:0 hisobida mag‘lub etdi
Angliya Premer-ligasining to‘rtinchi turida “Vest Hem” va “Tottenxem” jamoalari o‘rtasida o‘tkazilgan o‘yinda “Tottenxem” aniq ustunlikka erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning boshida “Vest Hem” jamoasi barqaror o‘yin ko‘rsatishda qiynaldi. Matyeush Fernandes chap qanotdan jarima maydoniga kirib, to‘pni Lukasz Paketaga uzatdi.
Paketa jarima maydonidan past zarba berdi, ammo to‘p darvozabon yonidagi darvoza ustuniga urib chiqdi. Maydon burchagidan Mohammed Kudus markazga aniq uzatma berdi, ammo Krishtian Romero bosh bilan urgan to‘p gol hisoblanmadi, chunki hakam qoidabuzarlikni qayd etdi.
O‘yinning 47-daqiqasida Xavi Simons burchakdan uzoq darvoza ustuniga aniq uzatma berdi va Pap Matar Sarr bosh bilan to‘pni aniq kiritib, hisobni ochdi. 54-daqiqada Tomas Souchek raqibning oyog‘iga kuch bilan urib, qizil kartochka oldi.
Keyinchalik Romero markazdan aniq uzatma berdi va Lukas Bergvall bosh bilan uzoq burchakka to‘pni joyladi, hisob 0:2 bo‘ldi. Keyin Bergvall jarima maydoniga kirib, himoyachidan o‘tib, to‘pni Mikki Van de Venaga uzatdi, u esa aniq zarba bilan hisobni 0:3 ga yetkazdi.
Natijada “Tottenxem” jamoasi liganing yetakchi uchligiga qo‘shildi, “Vest Hem” esa jadvalda pastki o‘rinlarni egallamoqda. Ushbu o‘yin “Vest Hem” uchun murakkab kechdi va jamoa o‘z imkoniyatlarini to‘liq namoyish eta olmadi.
“Tottenxem” esa o‘zining kuchli hujum chizig‘i bilan raqiblarini mag‘lub etdi. Bu g‘alaba jamoaga keyingi o‘yinlarda ishonch bag‘ishlaydi va turnir jadvalidagi o‘rnini mustahkamlaydi.

Тоттенхэм обыграл Вест Хэм со счётом 3:0
В матче четвертого тура Английской Премьер-лиги между командами «Вест Хэм» и «Тоттенхэм» «Тоттенхэм» одержал уверенную победу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В начале игры команда «Вест Хэм» испытывала трудности с демонстрацией стабильной игры. Матеуш Фернандеш вошел в штрафную с левого фланга и передал мяч Лукашу Пакете.
Пакета нанес низкий удар из штрафной, но мяч попал в штангу рядом с вратарем. С углового Мохаммед Кудус точно сделал передачу в центр, однако гол Кристиана Ромеро голом не засчитали, так как судья зафиксировал нарушение правил.
На 47-й минуте Хави Симонс точно подал с углового на дальнюю штангу, и Папа Матар Сар головой точно отправил мяч в ворота, открыв счет. На 54-й минуте Томаш Сучек грубо сыграл по ногам соперника и получил красную карточку.
Позже Ромеро сделал точную передачу из центра поля, и Лукас Бергвалл головой отправил мяч в дальний угол, счет стал 0:2. Затем Бергвалл вошел в штрафную, обошел защитника и отдал пас Микки Ван де Вену, который точным ударом довел счет до 0:3.
В итоге команда «Тоттенхэм» присоединилась к лидирующей тройке лиги, а «Вест Хэм» занимает нижние позиции в таблице. Эта игра сложилась для «Вест Хэма» тяжело, и команда не смогла полностью реализовать свои возможности.
«Тоттенхэм» же благодаря своей сильной атакующей линии одержал победу над соперниками. Эта победа придаст команде уверенности в следующих матчах и укрепит ее позиции в турнирной таблице.