Jikiya «Samsunspor»ga qarshi o‘yinda o‘zining ilk golini urdi. U burchak zarbasidan keyin, o‘yinning 46-daqiqasida hisobni ochdi.
Kuzmichyovning aytishicha, Jikiya Turkiyaga o‘tganidan afsuslanmaydi, chunki u yerda tribunalar atmosferasi, muxlislarning qo‘llab-quvvatlashi futbolchiga qo‘shimcha ruh beradi va jamoaning maydondagi o‘yini butunlay boshqacha ko‘rinishga ega bo‘ladi. O‘tgan mavsumda Jikiya Moskva yaqinidagi «Ximki» klubida o‘ynagan, biroq jamoaning moliyaviy qiyinchiliklari sababli u yerda qololmadi.
Hozirda «Antalyaspor» 5 o‘yinda 9 ochko to‘plab, turnir jadvalida uchinchi o‘rinda bormoqda. Jamoaning natijalari va Jikiyaning o‘yini muxlislar orasida katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Агент Джикиян высоко оценил первый гол
Футбольный агент Владимир Кузьмичёв, представляющий интересы защитника «Антальяспора» Георгия Джикии, поделился своими мыслями о первом голе футболиста в новой команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Джикия забил свой первый гол в матче против «Самсунспора». После углового удара он открыл счёт на 46-й минуте игры.
По словам Кузьмичёва, Джикия не жалеет о переходе в Турцию, так как атмосфера на трибунах и поддержка болельщиков придают футболисту дополнительный дух, а игра команды на поле приобретает совершенно иной вид. В прошлом сезоне Джикия выступал за клуб «Химки» под Москвой, но из-за финансовых трудностей команды не смог остаться там.
В настоящее время «Антальяспор» набрал 9 очков в 5 матчах и занимает третье место в турнирной таблице. Результаты команды и игра Джикии вызывают большой интерес среди болельщиков.