«Tottenhem» jamoasining bosh murabbiyi Tomas Frank Xavi Simonsning jamoa safida ilk o‘yindagi ishtiroki haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yangi futbolchi «shporlar» tarkibida Premer-liga doirasidagi «Vest Hem»ga qarshi o‘yinda asosiy tarkibda maydonga tushdi. 22 yoshli hujumchi yarim himoyachi samarali uzatma amalga oshirdi va o‘yinning 71-daqiqasida zaxiraga olindi.
«Tottenhem» ushbu o‘yinda 3:0 hisobida aniq g‘alabaga erishdi. Tomas Frank o‘yindan keyingi intervyusida Simonsning o‘yini yoqqanini, ayniqsa, u to‘pni olganda doim tashabbus ko‘rsatganini ta’kidladi.
U birinchi golimizda ajoyib uzatma berganini alohida qayd etdi va bu debyutni istiqbolli deb baholadi. «Tottenhem» jamoasi Xavi Simonsni avgust oxirida «RB Leyptsig» klubidan 65 million yevro evaziga sotib olgan.
Bu transfer jamoaning hujum chizig‘ini yanada kuchaytirishga qaratilgan muhim qadam bo‘ldi. Simonsning kelajagi jamoa uchun katta umidlarni uyg‘otmoqda.

Фрэнк Хави Симонс высоко оценил дебют
Главный тренер команды «Тоттенхэм» Томас Франк высказался о первом выступлении Ксави Симонса в составе команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Новый футболист вышел в основном составе «шпор» в матче Премьер-лиги против «Вест Хэма». 22-летний нападающий-полузащитник сделал результативную передачу и был заменён на 71-й минуте игры.
«Тоттенхэм» одержал уверенную победу со счётом 3:0 в этом матче. В послематчевом интервью Томас Франк отметил, что ему понравилась игра Симонса, особенно то, что он всегда проявлял инициативу, получая мяч.
Он особо подчеркнул, что Симонс сделал великолепную передачу при первом голе и оценил этот дебют как многообещающий. Команда «Тоттенхэм» приобрела Ксави Симонса в конце августа у клуба «РБ Лейпциг» за 65 миллионов евро.
Этот трансфер стал важным шагом для усиления атакующей линии команды. Будущее Симонса вселяет большие надежды в коллектив.