Madridning sobiq bosh murabbiyi Karlo Anchelotti, hozirda Braziliya terma jamoasida faoliyat yuritayotgan, Kilian Mbappe haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Fransuz hujumchisi 2024-yil yozida Real jamoasiga erkin agent sifatida qo‘shilgan. Anchelottining ta’kidlashicha, Mbappeni jamoaga olib kelish Real uchun juda yaxshi qaror bo‘lgan.
Benzema ketganidan so‘ng klub Xoseluni taklif qilgan, u o‘yinda yaxshi natija ko‘rsatgan, ammo Realda har doim Kilian kabi o‘yinchi bo‘lishi kerak. U klubga Benzema va Butragenyo kabi mos keladi.
Kilian Mbappe Madrid jamoasi safida 63 o‘yinda maydonga tushib, 48 ta gol urgan. Bu ko‘rsatkich uning jamoaga qanchalik foydali ekanini ko‘rsatadi.
Anchelotti Mbappeninig o‘yin uslubi va jamoaga qo‘shgan hissasini yuqori baholaydi. Real uchun Mbappe kelajagi porloq va u klub tarixida muhim o‘rin egallaydi.

Анчелотти: Мбаппе переход в Реал — отличное решение
Бывший главный тренер мадридского Реала Карло Анчелотти, который сейчас работает с национальной сборной Бразилии, высказался о Килиане Мбаппе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Французский нападающий присоединился к Реалу летом 2024 года в статусе свободного агента. По словам Анчелотти, привлечение Мбаппе в команду было очень хорошим решением для Реала.
После ухода Бензема клуб пригласил Хоселу, который показал хорошие результаты в игре, но в Реале всегда должен быть игрок такого уровня, как Килиан. Он подходит клубу так же, как Бензема и Бутрагеньо.
Килиан Мбаппе провёл за мадридскую команду 63 матча и забил 48 голов. Эти показатели демонстрируют, насколько он полезен для команды.
Анчелотти высоко оценивает стиль игры Мбаппе и его вклад в команду. Для Реала будущее Мбаппе светлое, и он занимает важное место в истории клуба.