Amorim Gvardiola bilan taqqoslashni kulgili deydi
«Manchester Yunayted» bosh murabbiyi Ruben Amorim «Manchester Siti» jamoasi bosh murabbiyi Xosep Gvardiola bilan o‘z jamoasining muammolarini taqqoslash haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlaganidek, ikkala Manchester jamoasi ham hozirgi vaqtda murakkab davrni boshdan kechirmoqda. Yakshanba kuni bo‘lib o‘tadigan derbi oldidan «qizil iblislar» to‘plagan ochkolar soni to‘rt, «shaharliklar» esa uchta ochkoga ega.
Amorim so‘zlariga ko‘ra, Gvardiola doimiy ravishda g‘alaba qozonib kelgan murabbiy bo‘lib, g‘alaba qozonmay qolsa ham, o‘zini bo‘sh qo‘yishi mumkin. Biroq, u o‘zining har kuni o‘zining qobiliyatini isbotlashga majbur ekanini aytdi va bu holat unga yoqishini bildirdi.
Shuningdek, Amorim Gvardiola bilan o‘zini taqqoslashni kulgili deb hisoblaydi. «Manchester Siti» va «Manchester Yunayted» o‘rtasidagi o‘yin Moskva vaqti bilan 18:30 da boshlanadi.
Ushbu uchrashuv futbol ixlosmandlari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda va jamoalar o‘z kuchlarini ko‘rsatishga intilmoqda.

Аморим считает смешным сравнивать с Гвардиолой
Главный тренер «Манчестер Юнайтед» Рубен Аморим высказался о сравнении проблем своей команды с проблемами главного тренера «Манчестер Сити» Хосепа Гвардиолы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, обе манчестерские команды сейчас переживают сложный период. Перед дерби, которое состоится в воскресенье, «красные дьяволы» набрали четыре очка, а «горожане» — три очка.
По словам Аморима, Гвардиола — тренер, который постоянно побеждает, и даже если он не выигрывает, он может позволить себе расслабиться. Однако он отметил, что сам вынужден ежедневно доказывать свои способности, и ему это нравится.
Кроме того, Аморим считает смешным сравнивать себя с Гвардиолой. Матч между «Манчестер Сити» и «Манчестер Юнайтед» начнётся в 18:30 по московскому времени.
Эта встреча вызывает большой интерес у футбольных болельщиков, и команды стремятся показать свои силы.