Amorim Maynuning kam o‘ynash sababini izohladi
Manchester Yunayted jamoasining bosh murabbiyi Ruben Amorim o‘yin amaliyoti yetishmasligi haqida savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
20 yoshli yarimhimoyachi bu mavsumda faqat bir marta asosiy tarkibda maydonga tushdi. Bu o‘yin Kubok musobaqasining Grimsbi bilan kechgan mag‘lubiyatli bahsi edi.
Premyer-ligada esa u faqat bir bo‘lim o‘ynadi, Burnli bilan o‘yinning tanaffusida maydonga tushdi. Amorimning so‘zlariga ko‘ra, ba’zan omad yelkama-yelka bo‘lmaydi.
Jamoaning so‘nggi yillardagi eng ta’sirli o‘yinchisi Brunu aynan uning pozitsiyasida o‘ynaydi. Kobbining Fernandesh, Kazemiro va Ugarte kabi yuqori darajadagi raqobatchilar bilan bellashishi kerak.
Murabbiy tanlovni o‘yinning holati, raqib jamoa va hatto standart vaziyatlarga qarab amalga oshiradi. Har bir detal jamoa tarkibini shakllantirishda muhim ahamiyatga ega.
Bugun Manchester Yunayted mehmon sifatida Manchester Siti bilan derbini o‘tkazadi. Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 18:30 da boshlanadi.

Аморим объяснил причину редкой игры Майнуга
Главный тренер Манчестер Юнайтед Рубен Аморим ответил на вопрос о недостатке игровой практики. Об этом сообщает Euro-football.ru.
20-летний полузащитник в этом сезоне вышел в основном составе всего один раз. Это была проигранная игра Кубка против Гримсби.
В Премьер-лиге он сыграл только один тайм, выйдя на поле во время перерыва в матче с Бернли. По словам Аморима, иногда удача не на стороне игрока.
Самый влиятельный игрок команды последних лет Бруну играет именно на его позиции. Кобби приходится конкурировать с такими высококлассными игроками, как Фернандеш, Каземиро и Угарте.
Тренер делает выбор, исходя из ситуации в игре, соперника и даже стандартных положений. Каждая деталь имеет важное значение при формировании состава команды.
Сегодня Манчестер Юнайтед проведет дерби с Манчестер Сити в гостях. Встреча начнется в 18:30 по московскому времени.