Napoli jamoasining bosh murabbiyi Antonio Konte Rasmus Hyolunnaning o‘yini haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Daniyalik hujumchi o‘zining Napoli jamoasidagi ilk o‘yinida Fiorentina darvozasiga gol urdi. Ushbu uchrashuvda Italiya chempionlari 3:1 hisobida g‘alaba qozondi.
Konte Sky Sportga bergan intervyusida Hyolunnaning MakTominey bilan yaxshi o‘zaro tushunib ishlayotganini ta’kidladi. U MakTominey ham Manchester Yunayteddan kelganini va o‘zini yaxshi ko‘rsatganini aytdi.
Shuningdek, Konte Rasmusga 22 yosh bo‘lishiga qaramay, uning katta salohiyatga ega ekanligini ko‘rib turganini ta’kidladi. Napoli jamoasi Rasmus Hyolunnani Manchester Yunayteddan mavsum oxirigacha ijaraga oldi.
Ushbu shartnoma doirasida ma’lum shartlar bajarilganda, futbolchini doimiy sotib olish majburiyati yuzaga keladi. Bu transfer jamoaning kelgusi muvaffaqiyatlari uchun muhim qadam hisoblanadi.

Конте похвалил Хёлюнна в дебюте в Неаполе
Главный тренер команды Наполи Антонио Конте поделился своими мыслями об игре Расмуса Хёлюнна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Датский нападающий забил гол в своем первом матче за команду Наполи против Фиорентины. В этом поединке итальянские чемпионы одержали победу со счетом 3:1.
В интервью Sky Sport Конте отметил, что Хёлюнн хорошо взаимодействует с Мактоминеем. Он также сказал, что Мактоминей тоже пришел из Манчестер Юнайтед и проявил себя с хорошей стороны.
Кроме того, Конте подчеркнул, что, несмотря на то, что Расмусу всего 22 года, он видит в нем большой потенциал. Команда Наполи арендовала Расмуса Хёлюнна у Манчестер Юнайтед до конца сезона.
В рамках этого соглашения при выполнении определенных условий возникает обязательство по постоянному выкупу футболиста. Этот трансфер считается важным шагом для будущих успехов команды.