Braziliyalik himoyachi Renan Lodi, mamlakat terma jamoasida o‘ynash tajribasiga ega bo‘lib, «Al-Xilol» klubini o‘z ixtiyori bilan tark etdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Globo nashri xabar berdi. Lodi 2024 yil yanvar oyida klubga qo‘shilib, 3,5 yillik shartnoma imzolagan edi.
Yangi mavsum oldidan o‘tkazilgan tayyorgarlik jarayonida futbolchi Saudiya Arabistoni chempionatida ishtirok eta olmasligini bilib oldi. Ushbu taqiq sabablari haqida Lodi ma’lumot bermadi.
U taqiqni olib tashlash uchun klub rahbariyati bilan muzokaralar olib bordi, ammo natija bo‘lmadi. Shundan so‘ng, yuridik maslahatlar olgach, o‘z vatani Braziliyaga qaytishga qaror qildi.
Lodi chempionatga ro‘yxatdan o‘tmagani sababli, o‘z kasbi bilan shug‘ullanish huquqidan mahrum etilishi mumkin emasligini ta’kidladi. Saudiya klubi esa barcha zarur yuridik choralarni ko‘rishini ma’lum qildi.
Bu holat futbolchining faoliyatiga ta’sir ko‘rsatmasligi uchun hal qilinmoqda. Renan Lodi o‘z kelajagini yanada barqaror qilish maqsadida boshqa variantlarni ko‘rib chiqmoqda.

Ренан Лоди покинул Саудовскую Аравию и вернулся в Бразилию
Бразильский защитник Ренан Лоди, имеющий опыт выступлений за национальную сборную страны, покинул клуб «Аль-Хилал» по собственному желанию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание Globo. Лоди присоединился к клубу в январе 2024 года, подписав контракт сроком на 3,5 года.
Во время подготовки к новому сезону футболист узнал, что не сможет участвовать в чемпионате Саудовской Аравии. Лоди не сообщил причины данного запрета.
Он вел переговоры с руководством клуба о снятии запрета, но безрезультатно. После получения юридических консультаций он решил вернуться на родину, в Бразилию.
Лоди подчеркнул, что из-за отсутствия регистрации в чемпионате его нельзя лишить права заниматься своей профессией. Саудовский клуб заявил, что примет все необходимые юридические меры.
Данная ситуация решается, чтобы не повлиять на карьеру футболиста. Ренан Лоди рассматривает другие варианты для более стабильного будущего.