Maduek: Arsenal mavsumda yanada ishonchli o‘ynaydi
Londonning Arsenal jamoasi hujumchisi Noni Maduek o‘tkazilgan Angliya Premer Ligasi to‘rtinchi tur o‘yini natijasi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda "kanonirlar" Nottingham Forest jamoasini 3:0 hisobida yirik hisobda mag‘lub etdi. Maduekning so‘zlariga ko‘ra, bosh murabbiy Mikel Arteta ularga to‘pni olishda erkinlik beradi hamda jamoani faol va ijobiy o‘yin ko‘rsatishga undaydi.
U o‘yinda jamoa yaxshi natija ko‘rsatganini ta’kidladi va mavsum davomida Arsenalning yanada ishonchli o‘yinini ko‘rish mumkinligini aytdi. Hozirgi vaqtda London klubi Angliya chempionati jadvalida birinchi o‘rinda turibdi.
To‘rt o‘yinda jamoa 12 ochkodan 9 ochko to‘plagan. Bu natija jamoaning mavsumdagi kuchli o‘yinini tasdiqlaydi hamda kelajakda yanada yaxshi natijalar kutish mumkinligini ko‘rsatadi.

Maduek: Арсенал будет играть более уверенно в сезоне
Нападающий лондонского клуба Арсенал Нони Мадuek высказался о результате матча четвёртого тура Английской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом матче "канониры" крупно обыграли команду Ноттингем Форест со счётом 3:0. По словам Мадueка, главный тренер Микель Артета даёт им свободу в отборе мяча и побуждает команду показывать активную и позитивную игру.
Он отметил, что команда показала хороший результат в матче и выразил мнение, что в течение сезона можно будет увидеть более уверенную игру Арсенала. В настоящее время лондонский клуб занимает первое место в таблице чемпионата Англии.
За четыре матча команда набрала 9 очков из 12 возможных. Этот результат подтверждает сильную игру команды в сезоне и показывает, что в будущем можно ожидать ещё лучших результатов.