Adjich Interga gol urib g‘alaba keltirdi
Montenegrolik futbolchi Vasilie Adjich «Yuventus» jamoasi safida «Inter» darvozasiga kiritgan goli haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
18 yoshli yarim himoyachi A Seriya uchrashuvida 91-daqiqada uzoq masofadan aniq zarba berib jamoasiga g‘alaba keltirdi. O‘yinda yakuniy hisob 4:3 bo‘ldi.
Adjichning so‘zlariga ko‘ra, «Yuventus» uchun o‘ynash va muhim o‘yinda g‘alaba golini kiritish uning orzusi edi. U barcha jamoadoshlariga va jamoa xodimlariga ishonch bildirgani uchun minnatdorlik bildirdi.
Football Italia nashri unga tayanib, Vlahovich o‘yindan so‘ng unga «magico» ya’ni «sehrli» deb taxminan ellik marta aytganini qayd etdi. Vlahovich va Filip Kostich Adjichning yaqin do‘stlari bo‘lib, ular bilan doimiy muloqotda bo‘lishini ta’kidladi.
Bu esa uning uchun juda muhimdir. Adjich o‘z oldiga qo‘ygan maqsadlaridan to‘xtamasligini ham aytdi.
U bu yil ham o‘zini namoyon qilishni xohlashini, osmondagi orzular bilan emas, balki jiddiy mashg‘ulotlar orqali o‘z ustida ishlash zarurligini ta’kidladi. Ushbu g‘alabadan so‘ng «Yuventus» 9 ochko bilan ikkinchi o‘rinda bormoqda.
Shu bilan birga, «Napoli» jamoasi ham 9 ochko to‘plagan. Bu holat A Seriya musobaqasidagi qiziqarli kurashning davom etayotganidan dalolat beradi.

Адич принес победу, забив гол Интеру
Черногорский футболист Василие Аджич поделился своими мыслями о голе, забитом в ворота «Интера» в составе «Ювентуса». Об этом сообщил Euro-football.ru.
18-летний полузащитник в матче Серии А на 91-й минуте точно пробил с дальнего расстояния и принес своей команде победу. Итоговый счет в игре составил 4:3.
По словам Аджича, играть за «Ювентус» и забить победный гол в важном матче было его мечтой. Он выразил благодарность всем своим товарищам по команде и сотрудникам клуба за оказанное доверие.
Издание Football Italia, ссылаясь на него, отметило, что Влахович после матча примерно пятьдесят раз называл его «магико», то есть «волшебным». Влахович и Филип Костич являются близкими друзьями Аджича, и он подчеркнул, что постоянно поддерживает с ними связь.
Это очень важно для него. Аджич также заявил, что не собирается останавливаться на достигнутом.
Он хочет проявить себя и в этом году, подчеркивая необходимость работать над собой не мечтами о небе, а серьезными тренировками. После этой победы «Ювентус» занимает второе место с 9 очками.
При этом команда «Наполи» также набрала 9 очков. Это свидетельствует о продолжающейся интересной борьбе в турнире Серии А.