Levandovski faoliyatidagi eng yaxshi murabbiylarni sanab o‘tdi
Polsha terma jamoasi va “Barselona” klubi hujumchisi Robert Levandovski o‘z faoliyati davomida ishlagan murabbiylarga baho berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda The Times nashri xabar berdi. Levandovski murabbiylarni turli yo‘nalishlarda baholab, o‘zining orzu murabbiylarini aniqladi.
Uning fikricha, taktika bo‘yicha eng zo‘ri Pep Gvardiola, o‘yinchilarni boshqarishda Flik, motivatsion suhbatlarda Klopp, muhim o‘yinlarda esa Anchelotti hisoblanadi. Eng uslubli murabbiy esa Nagelsmanndir.
Ushbu murabbiylar turli vaqtlarda “Bavariya”, “Barselona” va Dortmundning “Borussiya” klublarida ishlagan, ularning tarkibida esa Levandovski ham bo‘lgan. U so‘nggi nuqtaga biroz ko‘proq e’tibor qaratganini ta’kidlagan.
Shuningdek, Levandovski ilgari “Manchester Yunayted” klubiga o‘tishi amalga oshmaganini ham ochiqlagan. Bu ma’lumotlar futbolchining faoliyati va murabbiylar bilan munosabatlari haqida to‘liq tasavvur beradi.

Левандовски перечислил лучших тренеров в своей карьере
Нападающий сборной Польши и клуба «Барселона» Роберт Левандовски оценил тренеров, с которыми работал в своей карьере. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание The Times. Левандовски оценил тренеров по разным направлениям и определил своего тренера мечты.
По его мнению, лучший в тактике — Пеп Гвардиола, в управлении игроками — Флик, в мотивационных разговорах — Клопп, а в важных матчах — Анчелотти. Самым стильным тренером он считает Нагельсманна.
Эти тренеры в разное время работали в клубах «Бавария», «Барселона» и дортмундской «Боруссии», в составах которых также был Левандовски. Он отметил, что уделял немного больше внимания последнему пункту.
Кроме того, Левандовски раскрыл, что переход в клуб «Манчестер Юнайтед» не состоялся. Эта информация даёт полное представление о карьере футболиста и его отношениях с тренерами.