Runi: Manchester Siti mag‘lubiyati ziyofatni bekor qilish kerak edi
Avvalgi mashhur futbolchi Ueyn Runi 2011 yilda “Manchester Yunayted” jamoasi o‘z maydonida “Manchester Siti”ga 1:6 hisobida mag‘lub bo‘lganini esladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘sha o‘yinda maydonda bo‘lganini aytib, bu voqea “Manchester Siti” uchun muhim burilish nuqtasi bo‘lganini ta’kidladi. Runi “Siti” jamoasi kuchayib, ularga yaqinlashayotganini ko‘rganini aytdi.
“Old Trafford” stadionida 6:1 hisobida mag‘lub bo‘lish esa aniq bir bayonot edi, dedi u. Ikkinchi bo‘limda raqib darvozasiga ketma-ket gollar urilganda, maydondan chiqishni xohlaganini tan oldi.
Shu mag‘lubiyatdan keyin odatda uyga ketishini aytgan Runi, o‘sha kuni o‘zining tug‘ilgan kuni uchun tashkil etilgan ziyofat borligini esladi. Unga “Manchester Siti”ning bir necha futbolchilari ham taklif qilingan edi.
Runi ziyofatni bekor qilishni o‘ylagan, ammo buni amalga oshirmaganini aytdi. Orqaga qaraganda, ziyofatni bekor qilish kerak edi, lekin do‘stlari va oila a’zolari allaqachon vaqtni belgilab, bolalar parvarishi uchun yordamchilarni tayinlagan edi, dedi u.
Runi bu haqda “The Wayne Rooney Show” podkastida so‘zlab berdi. Yakshanba kuni “Manchester Siti” va “Manchester Yunayted” jamoalari Angliya Premer Ligasi doirasida o‘yin o‘tkazadi.

Руни: поражение Манчестер Сити означало, что праздник нужно было отменить
Бывший известный футболист Уэйн Руни вспомнил матч 2011 года, когда команда «Манчестер Юнайтед» на своём поле проиграла «Манчестер Сити» со счётом 1:6. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что был на поле в том матче и подчеркнул, что это событие стало важной точкой поворота для «Манчестер Сити». Руни сказал, что видел, как команда «Сити» усиливалась и приближалась к ним.
«Поражение со счётом 6:1 на стадионе «Олд Траффорд» было однозначным заявлением», — сказал он. Во втором тайме, когда подряд забивали голы в ворота соперника, он признался, что хотел покинуть поле.
После этого поражения Руни обычно отправлялся домой, но в тот день у него была вечеринка, организованная в честь его дня рождения. На неё были приглашены несколько футболистов «Манчестер Сити».
Руни думал отменить праздник, но не сделал этого. Оглядываясь назад, он считает, что праздник следовало отменить, но друзья и члены семьи уже назначили время и помощников для ухода за детьми, — сказал он.
Руни рассказал об этом в подкасте «The Wayne Rooney Show». В воскресенье команды «Манчестер Сити» и «Манчестер Юнайтед» проведут матч в рамках Английской Премьер-лиги.