Amorim: Falsafani o‘zgartirish uchun murabbiyni almashtiring
Manchester Yunayted jamoasining bosh murabbiyi Ruben Amorim klubdagi kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z so‘zlarida jamoa va muxlislarga bo‘lgan sadoqatini ta’kidladi. Amorimning aytishicha, u Manchester Yunayted uchun barcha imkoniyatlarni ishga soladi va bu uning muxlislarga bo‘lgan xabari hisoblanadi.
Murabbiy o‘z falsafasidan voz kechmasligini, agar klub rahbariyati bu falsafani o‘zgartirmoqchi bo‘lsa, unda uni emas, balki murabbiyni almashtirishlari kerakligini aytdi. Hozirgi vaqtda Angliya Premer-ligasining to‘rtinchi turida Manchester Yunayted Manchester Siti jamoasiga 0:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Joriy mavsumda Manchester Yunayted 14-o‘rinda turibdi va jami to‘plagan ochkosi to‘rtga teng. Bu natija jamoaning hozirgi holati va kelgusidagi maqsadlari haqida o‘ylashga undaydi.
Klub rahbariyati va murabbiylar jamoani yaxshilash uchun qo‘shimcha choralar ko‘rishi lozim. Muxlislar esa jamoaga ishonchni yo‘qotmasliklari kerak.

Amorim: Чтобы изменить философию, замените наставника
Главный тренер команды Манчестер Юнайтед Рубен Аморим высказался о будущем в клубе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В своих словах он подчеркнул преданность команде и болельщикам. По словам Аморима, он приложит все усилия для Манчестер Юнайтед, и это его послание фанатам.
Тренер заявил, что не откажется от своей философии, и если руководство клуба хочет изменить эту философию, то менять нужно не её, а тренера. В настоящее время в четвёртом туре Английской Премьер-лиги Манчестер Юнайтед проиграл Манчестер Сити со счётом 0:3.
В этом сезоне Манчестер Юнайтед занимает 14-е место, набрав всего четыре очка. Этот результат заставляет задуматься о текущем состоянии команды и её будущих целях.
Руководству клуба и тренерам необходимо принять дополнительные меры для улучшения команды. Болельщикам же не следует терять веру в команду.