Fransiya chempionatining yakshanba kuni bo‘lib o‘tgan "Lans"ga qarshi o‘yinda "PSJ" bosh murabbiyi uchta majburiy almashtirish amalga oshirishga majbur bo‘ldi. Birinchi bo‘limda hujumchi yarim himoyachi Xvicha Kvaratsxeliya jarohat oldi.
O‘yinning ikkinchi yarmida esa Li Kan-In va Lukas Beraldo kabi futbolchilarga almashtirish zarur bo‘ldi. O‘yindan so‘ng Luis Enrique Kvaratsxeliya, Beraldo va Kan-Inning jarohatlari qanchalik jiddiy ekanligi haqida ma’lumot berishi kutilmoqda.
Biz yangiliklarni diqqat bilan kuzatib boramiz. Shuni ham ta’kidlash kerakki, 17 sentabr, chorshanba kuni "PSJ" Chempionlar Ligasi guruh bosqichidagi birinchi o‘yinini "Atalanta"ga qarshi o‘tkazadi.
Jamoa uchun muhim bo‘lgan ushbu o‘yinda jarohatlar jamoaning o‘yiniga ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Shuning uchun murabbiy va futbolchilar jarohatlar holatini diqqat bilan kuzatib, zarur choralarni ko‘rishlari lozim.

ПСЖ остается без трех футболистов перед Лигой чемпионов
В матче французского чемпионата в воскресенье против "Ланса" главный тренер "ПСЖ" был вынужден сделать три вынужденные замены. В первом тайме травму получил нападающий полузащитник Хвича Кварацхелия.
Во втором тайме потребовалась замена таких игроков, как Ли Кан-Ин и Лукас Беральдо. После матча ожидается, что Луис Энрике сообщит, насколько серьёзны травмы Кварацхелии, Беральдо и Кан-Ина.
Мы внимательно следим за новостями. Также стоит отметить, что в среду, 17 сентября, "ПСЖ" проведёт свой первый матч группового этапа Лиги чемпионов против "Аталанты".
Важная для команды игра может быть подвержена влиянию травм. Поэтому тренеру и игрокам необходимо внимательно следить за состоянием травм и принимать необходимые меры.