Gabbia: Nkunku uchun penalti belgilanishi kerak edi
"Milan" jamoasining himoyachisi Matteo Gabbia Italiya chempionatining uchinchi turida "Bologna"ga qarshi o‘yindagi bir vaziyat bo‘yicha fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinda uning jamoasi 1:0 hisobida g‘alaba qozondi. G‘alaba golini Xorvatiya terma jamoasining tajribali futbolchisi Luka Modrich kiritdi.
O‘yinning oxirida Kristofer Nkunku bilan bog‘liq bahsli vaziyat yuzaga keldi. Nkunku darvozabon bilan yuzma-yuz chiqib, Lukumi bilan to‘qnashuvdan so‘ng yiqildi, keyin esa Froiler bilan ham yana bir marta yiqildi.
Referee vaziyatni qayta ko‘rib chiqib, penalti belgilamadi. Matteo Gabbiyaning so‘zlariga ko‘ra, ularning fikricha, bu penalti bo‘lishi kerak edi.
Ammo hakamlar boshqacha qaror qildi. Baxtimizga, jamoaviy mehnat bugungi o‘yinda g‘alaba qozonishimizga yordam berdi.
Vaziyatga ortiqcha e’tibor qaratishning keragi yo‘q. Men Krisga achinaman, chunki u penalti zarbasini aniq ijro etgan bo‘lardi.
Men uni "San-Siro"dagi birinchi o‘yinda gollar kiritishini xohlagandim. Ushbu g‘alabadan so‘ng "Milan" 6 ochko bilan beshinchi o‘rinda bormoqda.

Gabbia: Пенальти должен был быть назначен за нарушение на Нкунку
Защитник команды "Милан" Маттео Габбия высказался по поводу одного эпизода в матче третьего тура чемпионата Италии против "Болоньи". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче его команда одержала победу со счётом 1:0. Победный гол забил опытный игрок сборной Хорватии Лука Модрич.
В конце игры возник спорный эпизод, связанный с Кристофером Нкунку. Нкунку вышел один на один с вратарём, упал после столкновения с Лукуми, а затем ещё раз упал после контакта с Фройлером.
Судья пересмотрел эпизод, но пенальти не назначил. По словам Маттео Габбии, по их мнению, это должен был быть пенальти.
Однако арбитры приняли другое решение. К счастью, командная работа помогла нам одержать победу в сегодняшнем матче.
Нет необходимости придавать этому эпизоду слишком большое значение. Мне жаль Криса, потому что он точно исполнил бы пенальти.
Я хотел, чтобы он забил гол в первом матче на "Сан-Сиро". После этой победы "Милан" с 6 очками занимает пятое место.