Strasburg murabbiyi muxlislarni tanqid qildi
Strasburg fransuz klubi murabbiyi Layam Rosenyor klub muxlislarining xatti-harakatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq ma’lum qilinishicha, muxlislar «Chelsi» zaxira jamoasining rolidan norozi bo‘lgan. Jamoa 1978 yildan beri mavsumni eng yaxshi boshlashni namoyish etib, chempionatda to‘rt turdan so‘ng beshinchi o‘rinda, 9 ochko bilan borayotganini ko‘rsatmoqda.
Rosenyorni ayniqsa jamoa darvozaboni va sardori Emanuel Emega haqidagi banner norozi qildi. Unda Emeganing sardor lentasidan voz kechishi taklif qilingan edi.
O‘tgan yili bu jamoa muxlislar uchun barcha kuchini sarfladi. Men o‘zimning o‘yinchilarimga munosib hurmat ko‘rsatmaydigan kichik bir guruhning munosabatidan hafsalam pir bo‘ldi.
Agar biz yetarlicha yaxshi o‘ynamasak, men tanqidni qabul qilaman, ammo klubga bo‘lgan sadoqatimizni shubha ostiga qo‘yish muammo hisoblanadi, deydi murabbiy L’Equipe nashriga bergan intervyusida. «Gavr»ga qarshi o‘yindan oldin, tez orada «Chelsi»ga o‘tadigan Emega avgust oyining eng yaxshi o‘yinchisi mukofotini oldi.
Mukofot topshirish marosimi maydonning bir tomonida jonli olqishlar bilan, boshqa tomonida esa kulgili munosabatlar bilan kechdi.

Тренер Страсбурга раскритиковал болельщиков
Тренер французского клуба Страсбург Лайам Розеньор высказался о поведении болельщиков клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее сообщалось, что болельщики были недовольны ролью резервной команды «Челси». Команда с 1978 года демонстрирует лучший старт сезона, занимая пятое место в чемпионате после четырёх туров с 9 очками.
Особенно Розеньора возмутил баннер, касающийся вратаря и капитана команды Эмануэля Эмеги. На баннере предлагалось, чтобы Эмега отказался от капитанской повязки.
В прошлом году эта команда отдала болельщикам все свои силы. Меня огорчает отношение небольшой группы, которая не проявляет должного уважения к моим игрокам.
Если мы играем недостаточно хорошо, я принимаю критику, но ставить под сомнение нашу преданность клубу — это проблема, — сказал тренер в интервью изданию L’Equipe. Перед матчем с «Гавром» Эмега, который вскоре перейдёт в «Челси», получил награду лучшего игрока августа.