Bolonya ikkinchi taymda o‘yinni boy berdi
Italiya chempionatining uchinchi turidan o‘rin olgan o‘yinlarda "Bolonya" jamoasi safarda "Milan"ga 0:1 hisobida imkoniyatni boy berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
"Bolonya" bosh murabbiyi Vinchenzo Italyano fikricha, jamoa mag‘lubiyatga aynan o‘yinning ikkinchi bo‘limida uchradi. U birinchi bo‘limda jamoa to‘pni yaxshi nazorat qilganini va "Milan"ga imkoniyat bermaganini ta’kidladi.
Shuningdek, "Milan" tarkibida "Oltin to‘p" sovrinining sohibi borligi va aynan u ikkinchi bo‘limda o‘yinning yakuniy natijasini belgilab berganini aytdi. Italyano jamoasi ham o‘yinning ikkinchi yarmida yaxshiroq o‘ynashi mumkinligini tan oldi.

Болонья во втором тайме упустила игру
В матчах третьего тура чемпионата Италии команда "Болонья" на выезде упустила возможность, проиграв "Милану" со счетом 0:1. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению главного тренера "Болоньи" Винченцо Итальяно, команда проиграла именно во втором тайме игры. Он отметил, что в первом тайме команда хорошо контролировала мяч и не давала "Милану" шансов.
Также он отметил, что в составе "Милана" есть обладатель "Золотого мяча", который именно во втором тайме определил итоговый результат матча. Итальяно признал, что его команда могла сыграть лучше во второй половине игры.
"Милан" не является идеальной командой, но это большой клуб, который сможет доказать это в течение сезона, — подчеркнул он. В следующем туре "Болонья" сыграет с командой "Дженоа".