Koman: Ronaldoning mening o‘tishimga ta’siri cheklangan edi
Kingsli Koman, «Al-Nasr» jamoasining yangi futbolchisi, uning Saudiyaga ko‘chib o‘tishi haqida tarqalgan mish-mishlarga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Krishtianu Ronalduning yordam bergani haqidagi gaplar to‘liq rost emas. Koman Telefootga bergan intervyusida shunday dedi: «Ronaldudan menga qo‘ng‘iroq bo‘ldi, lekin men o‘sha paytda allaqachon qaror qabul qilgan edim.
U menga jamoaning oxirgi yillarda sovrinlarga ega bo‘lmagani va g‘alaba qozonishni istashi haqida gapirdi. Men ko‘p bor g‘alaba qozonganman, u esa mening tajribamni jamoaga olib kelishni xohladi».
Koman joriy yil avgust oyida «Bavariya» klubidan «Al-Nasr»ga o‘tgan. Saudiyalik jamoa safida u barcha musobaqalarda to‘rtta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urdi va bir golga assistentlik qildi.
Uning jamoaga qo‘shilishi «Al-Nasr» uchun muhim voqea bo‘ldi va u o‘zining tajribasi bilan jamoani kuchaytirishga harakat qilmoqda.

Koman: Влияние Роналду на мою передачу было ограниченным
Кингсли Коман, новый футболист команды «Аль-Наср», прокомментировал слухи о своем переходе в Саудовскую Аравию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, утверждения о том, что Криштиану Роналду помог ему, не совсем верны. В интервью Telefoot Коман сказал: «Роналду позвонил мне, но к тому времени я уже принял решение.
Он рассказал мне, что команда в последние годы не выигрывала трофеев и хочет побеждать. Я много раз выигрывал, и он хотел, чтобы я привнес свой опыт в команду».
Коман перешел из клуба «Бавария» в «Аль-Наср» в августе этого года. В составе саудовской команды он сыграл в четырех матчах во всех соревнованиях, забил один гол и отдал одну результативную передачу.
Его присоединение стало важным событием для «Аль-Наср», и он старается усилить команду своим опытом.