Allegri Menyan jarohati haqida so‘zladi
Milan jamoasining darvozaboni Mayk Menyan Bologna jamoasiga qarshi o‘yinda jarohat oldi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa bosh murabbiyi Massimiliano Allegri 55-daqiqada fransiyalik darvozabonni almashtirishga majbur bo‘ldi. Uning o‘rnini Pietro Terrachchiano egalladi.
Qolgan vaqt davomida Milan jamoasi darvozasini himoya qila oldi va hujumda ham muvaffaqiyat qozondi, golni Luka Modrich kiritdi. Allegri DAZNga bergan intervyusida Menyan keyingi o‘yinda, ya’ni 20-sentabr kuni Udine jamoasiga qarshi o‘tkaziladigan bahsda ishtirok eta olmasligiga yaqin ekanini bildirdi.
Uzoq muddatli jarohat emas, ammo tovon mushagi nozik va ehtiyotkorlik talab qiladi. Murabbiy jamoa ruhiga tayanib, har bir o‘yinchining o‘rnini to‘ldirish zarurligini ta’kidladi.
Shu bilan birga, Allegri jamoaning birgalikda harakat qilishi va muammolarni yengib o‘tishi muhimligini aytdi. Milan va Udine o‘rtasidagi o‘yin 20-sentabr kuni bo‘lib o‘tadi.

Аллегри рассказал о травме Меняна
Вратарь команды Милан Майк Менян получил травму в матче против Болоньи. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Главный тренер команды Массимилиано Аллегри был вынужден заменить французского вратаря на 55-й минуте. Его место занял Пьетро Терраччиано.
Остаток времени команда Милан смогла защитить свои ворота и также добилась успеха в атаке, забив гол Лука Модрич. В интервью DAZN Аллегри сообщил, что Менян, скорее всего, не сможет принять участие в следующем матче, который состоится 20 сентября против команды Удинезе.
Это не долгосрочная травма, но ахиллово сухожилие чувствительное и требует осторожности. Тренер подчеркнул необходимость опираться на дух команды и заменять каждого игрока.
Кроме того, Аллегри отметил важность совместных действий команды и преодоления трудностей. Матч между Миланом и Удинезе состоится 20 сентября.