Mansfield klubiga qamoqdan chiqqan futbolchi qo‘shildi
Angliyaning League One ligasida ishtirok etuvchi "Mansfield" klubi o‘z tarkibiga Lukas Akinsni qo‘shdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U hozirda qasddan bo‘lmagan o‘ldirish aybi bilan qamoqda saqlanmoqda. 2022 yilda u bir kishini urib o‘ldirgan, sud tomonidan aybli deb topilgan va 14 oy muddatga ozodlikdan mahrum qilingan.
Shunga qaramay, ingliz qonunchiligiga ko‘ra, u shartli ravishda 7 oy o‘tib ozodlikka chiqishi mumkin. Bu esa demak, Lukas Akins yozning oxirida yoki kuzda erkinlikka chiqishi ehtimoli borligini anglatadi.
Grenada vatandoshi bo‘lgan futbolchi klub bilan shartnoma imzolagan va klub uning tez orada maydonga qaytishini kutmoqda. Shu tariqa, u o‘z faoliyatini davom ettirish imkoniga ega bo‘ladi.
Klub va muxlislar uning tezda sog‘ayib, jamoaga qo‘shilishini intiqlik bilan kutmoqda. Bu voqea futbol olamida katta e’tibor qozonmoqda.

Футболист, вышедший из тюрьмы, присоединился к клубу Мансфилд
Клуб "Мансфилд", выступающий в английской лиге League One, подписал Лукаса Акинса. Об этом сообщил Euro-football.ru.
В настоящее время он находится в заключении по обвинению в непредумышленном убийстве. В 2022 году он убил человека, был признан виновным судом и приговорён к 14 месяцам лишения свободы.
Тем не менее, согласно английскому законодательству, он может выйти на свободу условно-досрочно через 7 месяцев. Это означает, что Лукас Акинс может освободиться в конце лета или осенью.
Футболист, являющийся уроженцем Гренады, подписал контракт с клубом, и команда ожидает его скорейшего возвращения на поле. Таким образом, он получит возможность продолжить свою карьеру.
Клуб и болельщики с нетерпением ждут его скорейшего выздоровления и присоединения к команде. Это событие привлекает большое внимание в футбольном мире.