Ligada to‘rt turda faqat uch durang natija qayd etildi
Fransiya chempionatida to‘rt tur o‘tkazildi va shu vaqt ichida noyob rekord qayd etildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Jami 36 o‘yinda atigi uchta durang natija qayd qilindi. Birinchi turda Brest va Lill jamoalari o‘rtasidagi o‘yinda hisob 3:3 bo‘lib, durang qayd etildi.
Ikkinchi turda durang natija kuzatilmadi. Uchinchi turda Anje va Renn jamoalari 1:1 hisobida o‘yinni yakunladilar.
To‘rtinchi turda esa yana Anje jamoasi 1:1 hisobida Metsga qarshi durang o‘ynadi. Chempionat jadvalida amaldagi chempion PSJ yetakchilik qilmoqda, ularning hisobida 12 ochko bor.
Ikkinchi o‘rinda Lill jamoasi turibdi, ular 10 ochkoga ega. Birinchi beshlikda shuningdek Monako, Lion va Londonning Chelsi jamoasining farm-klubi hisoblangan Strasburg jamoalari mavjud.
Jadvalning pastki qismida esa o‘tgan yilgi kutilmagan g‘olib Brest va yana liga tarkibiga qaytgan Mets jamoalari joylashgan. Ushbu natijalar chempionatning qiziqarli va raqobatbardosh kechayotganidan dalolat beradi.

В лиге за четыре тура зафиксировано всего три ничьи
Во французском чемпионате прошло четыре тура, и за это время был установлен уникальный рекорд. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Всего в 36 матчах было зафиксировано всего три ничейных результата. В первом туре в матче между командами Брест и Лил счет был 3:3, зафиксирована ничья.
Во втором туре ничейных результатов не было. В третьем туре команды Анже и Ренн завершили игру со счетом 1:1.
В четвертом туре команда Анже снова сыграла вничью с Метцем со счетом 1:1. В турнирной таблице чемпионата лидирует действующий чемпион ПСЖ, у них 12 очков.
На втором месте находится команда Лил с 10 очками. В первой пятерке также находятся команды Монако, Лион и Страсбург, который считается фарм-клубом лондонского Челси.
В нижней части таблицы расположились неожиданный прошлогодний победитель Брест и вновь вернувшийся в лигу Метц. Эти результаты свидетельствуют о том, что чемпионат проходит интересно и конкурентно.