Bu haqda jurnalist Kris Uiler o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida ma’lum qildi. Manbaning xabariga ko‘ra, Joau Noronya Lopes yaqin vaqt ichida portugaliya klubining prezidenti bo‘lish imkoniyatiga ega.
U klubda Amorimni bosh murabbiy sifatida ko‘rishni istaydi. Shuningdek, «Manchester United» rahbariyati mutaxassisni yaqinda tark etishga niyat qilmayapti, garchi Angliya Premer Ligasi startida jamoa kutilgan natijalarni ko‘rsatmayotgan bo‘lsa ham.
Hozirgi vaqtda to‘rt turdan keyin «qizil iblislar» musobaqa jadvalida 14-o‘rinda turibdi va jami to‘rt ochko jamg‘argan. Bu holat jamoaning keyingi natijalari uchun muhim omil hisoblanadi.
Shunday qilib, Ruben Amorimning faoliyati va uning kelajakdagi harakatlari futbol ixlosmandlari tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

Рубен Аморим может возглавить топ-клуб Португалии
Бывший главный тренер команды «Спортинг» Рубен Аморим, в настоящее время возглавляющий клуб «Манчестер Юнайтед», может вскоре вернуться в чемпионат Португалии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом журналист Крис Уилер сообщил на своей странице в социальных сетях. По информации источника, Жоау Норонья Лопеш в ближайшее время может стать президентом португальского клуба.
Он хочет видеть Аморима главным тренером клуба. Также руководство «Манчестер Юнайтед» пока не намерено расставаться с тренером, несмотря на то, что команда не показывает ожидаемых результатов в начале сезона Английской Премьер-лиги.
В настоящее время «красные дьяволы» после четырёх туров занимают 14-е место в турнирной таблице и набрали всего четыре очка. Эта ситуация является важным фактором для дальнейших результатов команды.
Таким образом, деятельность Рубена Аморима и его будущие действия внимательно отслеживаются футбольными болельщиками.