Yangi Chempionlar Ligasi mavsumining birinchi raqibi «Real» jamoasi uchun «Marsel» bo‘ladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Madridning yarim himoyachisi Orelien Tchuameni o‘zining ona yurtidan chiqqan raqib haqida fikr bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, «Marsel» jamoasi sezilarli darajada o‘zgargan va o‘yini kuchaygan.
Tchuameni bu o‘yinni oson bo‘lmaydi deb hisoblaydi. U barcha ispan muxlislari bu jamoani yaxshi bilmasligi mumkinligini, ammo Fransiyada «Marsel» juda kuchli ekanligini ta’kidladi.
Shuningdek, u fransuz sifatida ushbu o‘yinni intiqlik bilan kutayotganini bildirdi. Orelien Tchuameni «Real»ga o‘tishdan oldin Fransiyaning «Bordo» va «Monako» klublarida o‘ynagan.
«Real» va «Marsel» o‘rtasidagi uchrashuv 16 sentyabr kuni «Santyago Bernabeu» stadionida bo‘lib o‘tadi. O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan soat 22:00da belgilangan.
Ushbu o‘yinni matnli tarzda LiveResult portali orqali kuzatish mumkin. Bu uchrashuv Chempionlar Ligasi doirasida katta qiziqish bilan kutilmoqda.

Тчуамени Марсель усилился, предупредил Реал
Первым соперником команды «Реал» в новом сезоне Лиги чемпионов станет «Марсель». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Полузащитник мадридского клуба Орельен Тчуамени высказался о сопернике из своей родной страны. По его словам, команда «Марсель» значительно изменилась и стала сильнее.
Тчуамени считает, что эта игра не будет лёгкой. Он отметил, что не все испанские болельщики хорошо знают эту команду, но во Франции «Марсель» очень сильный клуб.
Также он сообщил, что с нетерпением ждёт эту игру как француз. Орельен Тчуамени играл во французских клубах «Бордо» и «Монако» до перехода в «Реал».
Матч между «Реалом» и «Марселем» состоится 16 сентября на стадионе «Сантьяго Бернабеу». Начало игры запланировано на 22:00 по московскому времени.
Этот матч можно будет отслеживать в текстовом формате на портале LiveResult. Встреча вызывает большой интерес в рамках Лиги чемпионов.