Manchester Yunayted futbolchilari Amorimga ishonmayapti
«Manchester Yunayted» yangi mavsumni yomon boshladi va to‘rt turda faqat to‘rt ochko jamg‘ardi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Yakshanba kuni Ruben Amorim boshchiligidagi jamoa «Manchester Siti»ga derbida 0:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Hozirda «qizil iblislar» Premer-liga turnir jadvalida 14-o‘rinda turibdi.
Daily Mail xabariga ko‘ra, «Manchester Yunayted» futbolchilari Ruben Amorimning taktikasiga bo‘lgan ishonchini yo‘qotmoqda. Jamoa kapitanlari Brun Fernandesh ham maydonda o‘zini noqulay his qilmoqda, garchi u Amorimni qo‘llab-quvvatlasa ham.
Fernandeshga maydonda chuqurroq o‘ynash majburiyati yoqmayapti. Amorim 3-4-2-1 tizimini qo‘llamoqda.
«Manchester Yunayted» yozgi tayyorgarlik mavsumi vaziyatni yaxshilashiga umid qilgan edi, ammo hozircha o‘zgarish ko‘rinmayapti. Derbida mag‘lubiyatdan so‘ng Amorim o‘z futbol falsafasini o‘zgartirishga majburlanmaydi, aksincha ishdan bo‘shatilishi mumkinligini aytdi.

Футболисты Манчестер Юнайтед не доверяют Амориму
«Манчестер Юнайтед» плохо начал новый сезон и за четыре тура набрал всего четыре очка. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В воскресенье команда под руководством Рубена Аморима в дерби проиграла «Манчестер Сити» со счётом 0:3. В настоящее время «красные дьяволы» занимают 14-е место в турнирной таблице Премьер-лиги.
По информации Daily Mail, футболисты «Манчестер Юнайтед» теряют доверие к тактике Рубена Аморима. Капитан команды Бруну Фернандеш также чувствует себя некомфортно на поле, хотя и поддерживает Аморима.
Фернандешу не нравится обязанность играть глубже на поле. Аморим применяет схему 3-4-2-1.
«Манчестер Юнайтед» надеялся улучшить ситуацию в летнем предсезонном периоде, но пока изменений не видно. После поражения в дерби Аморим заявил, что не собирается менять свою футбольную философию, несмотря на возможность увольнения.