Dibala Rim derbisida maydonga tushmaydigan bo‘ldi
Rimning "Roma" jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Paulo Dibala joriy mavsumda to‘liq kuch bilan o‘ynay olmayapti. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Avgust oyida Seriya A musobaqasidagi ikki o‘yin davomida zaxiradan maydonga tushgan argentinalik futbolchi "Torino"ga qarshi o‘yinda asosiy tarkibda maydonga tushdi, biroq o‘yinni yakunlay olmadi. Sky Sport Italia xabariga ko‘ra, Dibalaning son sohasida muammolari borligi sababli u Rim derbisida "Latsio"ga qarshi o‘yinda maydonga tushmaydi.
Shu bilan birga, "Volk"lar bosh murabbiyi Jan Piero Gasperini "Torino"ga qarshi o‘yindan keyin Dibalaning holati og‘ir emasligini va tashvishlanishga hojat yo‘qligini aytgandi. Biroq, vaziyat biroz murakkabroq ko‘rinmoqda.
Uch turdan so‘ng "Roma" jamoasi olti ochko to‘plab, musobaqa jadvalida beshinchi o‘rinni egallab turibdi.

Дибала не выйдет на поле в дерби Рима
Полузащитник-нападающий римского "Ромы" Пауло Дибала не может играть на полную мощность в этом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В августе аргентинский футболист, который выходил на поле со скамейки запасных в двух матчах Серии А, вышел в основном составе в игре против "Торино", но не смог завершить матч. По информации Sky Sport Italia, из-за проблем с бедром Дибала не выйдет на поле в римском дерби против "Лацио".
При этом главный тренер "волков" Джан Пьеро Гасперини после матча с "Торино" заявил, что состояние Дибалы не тяжелое и беспокоиться не о чем. Однако ситуация выглядит немного сложнее.