Tchuameni: Alonso bilan Real o‘yini yaxshilandi
Real jamoasining yarim himoyachisi Orelien Tchuameni Xabi Alonso rahbarligida ishlash haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Yosh mutaxassis iyun oyida jamoani boshqarishga kelib, murabbiylik lavozimida Karlo Anchelottini almashtirdi. Tchuamenining so‘zlariga ko‘ra, jamoa birgalikda yaxshi o‘ynay boshlagan va u ham o‘z o‘yinini yaxshilagan.
Hamma futbolchilar o‘zlarini yaxshi his qilmoqda. Joriy mavsumda ular har bir o‘yinda g‘alaba qozonishni maqsad qilgan.
Agar an’anaviy darajada o‘ynash imkoniyati bo‘lsa, jamoa barcha vazifalarni bajarishi mumkin. Real jamoasi Chempionlar Ligasi doirasida Marsel bilan uy o‘yiniga tayyorgarlik ko‘rmoqda.
O‘yinning boshlanishi 16 sentabr kuni Moskva vaqti bilan soat 22:00 da Madriddagi Santiago Bernabeu stadionida bo‘lib o‘tadi. O‘yinni LiveResult portali orqali matnli translyatsiya ko‘rinishida kuzatish mumkin.
Shuningdek, Real La Liga musobaqasida hozircha barcha to‘rt o‘yinda g‘alaba qozonib, peshqadamlik qilmoqda. Jamoa mavsumni muvaffaqiyatli boshladi va keyingi o‘yinlarda ham yuqori natijalarni ko‘rsatishga intilmoqda.

Тчуамени: Игра с Алонсо в Реале улучшилась
Полузащитник команды Реал Орельен Тчуамени высказался о работе под руководством Хаби Алонсо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Молодой специалист в июне пришёл к руководству командой, сменив на тренерском посту Карло Анчелотти. По словам Тчуамени, команда начала хорошо играть вместе, и он сам улучшил свою игру.
Все футболисты чувствуют себя хорошо. В этом сезоне они ставят цель побеждать в каждой игре.
Если будет возможность играть в традиционном стиле, команда сможет выполнить все задачи. Команда Реал готовится к домашнему матчу с Марселем в рамках Лиги чемпионов.
Начало игры состоится 16 сентября в 22:00 по московскому времени на стадионе Сантьяго Бернабеу в Мадриде. Следить за матчем можно в текстовой трансляции на портале LiveResult.
Кроме того, Реал пока что выиграл все четыре игры в Ла Лиге и занимает лидирующую позицию. Команда успешно начала сезон и стремится показывать высокие результаты и в следующих матчах.
3-тур Суперлиги Турции станет для узбекских футбольных болельщиков событием, полным большого интереса и волнения.uz. В рамках данного тура стамбульский клуб «Башакшехир» примет