Arteta: Bilbaoga qaytish men uchun yangi tajriba bo‘ladi
Londonning Arsenal jamoasi bosh murabbiyi Mikel Arteta o‘z jamoasi Bilbaoga yetib kelishi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, u odatda uyiga, ya’ni San-Sebastyanga qaytganida bu yerda bo‘ladi. San-Sebastyan shahri Bilbaodan taxminan bir soatlik masofada joylashgan.
Arteta oilasi shu hududdan ekanini ta’kidlab, bu yerda futbolga bo‘lgan ishtiyoq, raqobat va muhitni his qilish juda yoqimli ekanini aytdi. U ilgari bu stadionda o‘ynamagan, shuning uchun bu uning uchun yangi va yaxshi tajriba bo‘lmoqda.
Mikel Arteta bask millatidan bo‘lib, u San-Sebastyanda tug‘ilgan. Ammo u o‘zining ona shahrining asosiy klubi bo‘lgan Real Sosiedad jamoasida faqat bitta mavsum o‘ynagan.
Eslatib o‘tamiz, kelasi seshanba kuni Arsenal jamoasi UEFA Chempionlar Ligasi guruh bosqichining birinchi turida Bilbaoda mahalliy Atletik jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Shu bilan birga, Arteta futbolchi Martin Odegorga oid bayonot ham berdi.

Arteta: Возвращение в Бильбао будет для меня новым опытом
Главный тренер лондонского «Арсенала» Микель Артета поделился своими мыслями о приезде своей команды в Бильбао. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, обычно, когда он возвращается домой, то находится в Сан-Себастьяне. Город Сан-Себастьян расположен примерно в часе езды от Бильбао.
Артета отметил, что его семья родом из этого региона, и ему очень приятно ощущать здесь страсть к футболу, конкуренцию и атмосферу. Ранее он не играл на этом стадионе, поэтому для него это новый и положительный опыт.
Микель Артета принадлежит к баскской национальности, он родился в Сан-Себастьяне. Однако он провёл всего один сезон в команде «Реал Сосьедад», которая является главным клубом его родного города.
Напомним, что в следующий вторник команда «Арсенал» выйдет на поле в Бильбао в первом туре группового этапа Лиги чемпионов УЕФА против местного клуба «Атлетик». Также Артета дал комментарий, касающийся футболиста Мартина Одегора.