Ruini Sheshkoning Manchester Siti o‘yini haqida fikr bildirdi
Sobiq futbolchi “Manchester United” jamoasining hujumchisi Benyamin Sheshkoning yaqinda “Manchester City”ga qarshi o‘tkazilgan o‘yindagi harakatlarini baholadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, Sheshkoda ko‘p imkoniyatlar bo‘lmagan va u jismoniy holati eng yaxshi darajada emasdek tuyulgan. Shunga qaramay, “Manchester United” bir necha bor qulay vaziyatlarga chiqishga muvaffaq bo‘lgan.
Barchasi shunday ko‘rinish berganki, zarbalar bejiz amalga oshirilgandek edi, deb ta’kidlaydi sobiq futbolchi Daily Mail nashriga bergan intervyusida. Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, ushbu o‘yinda Sheshko qanotlardan kelgan uzatmalarni oxiriga yetkazishda orqada qolgan.

Руини высказался о матче Манчестер Сити Шешко
Бывший футболист оценил действия нападающего «Манчестер Юнайтед» Беньямина Шешко в недавнем матче против «Манчестер Сити». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, у Шешко было не так много возможностей, и его физическое состояние казалось не наилучшим. Тем не менее, «Манчестер Юнайтед» несколько раз сумел создать удобные моменты.
Всё выглядело так, будто удары были нанесены напрасно, отметил бывший футболист в интервью изданию Daily Mail. По словам специалиста, в этой игре Шешко отставал в доведении передач с флангов до конца.
Нападающий сборной Словении был приобретён этим летом у клуба «РБ Лейпциг» с учётом бонусов за 85 миллионов евро. В составе «Красных дьяволов» Шешко сыграл в пяти матчах, но пока не сумел забить гол.