Antonio Konte Seriya A’da 550 ochko to‘pladi
Italiya chempionatining Serie A musobaqasida uchinchi tur doirasida o‘yinlar o‘tkazilmoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
«Napoli» jamoasi safarda «Fiorentina»ni mag‘lub etib, o‘zining chempionlik intilishlarini tasdiqladi. Antonio Konte boshchiligidagi jamoa chempionatning dastlabki uch turida uchta g‘alabaga erishdi.
Shuningdek, «Napoli» bosh murabbiyi Serie Ada murabbiy sifatida 550 ochko to‘pladi. Buning uchun unga atigi 244 o‘yin kerak bo‘ldi.
Bu ko‘rsatkich 1994/1995 yilgi mavsumdan beri uch ochko tizimi joriy etilganidan buyon eng yuqori natija hisoblanadi. Keyingi turda «Napoli» o‘z maydonida Serie A yangi ishtirokchisi bo‘lgan «Pisa» jamoasini qabul qiladi.

Антонио Конте набрал 550 очков в Серии А
В рамках третьего тура чемпионата Италии по футболу Серии А проходят матчи. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда «Наполи» на выезде обыграла «Фиорентину», подтвердив свои чемпионские амбиции. Команда под руководством Антонио Конте одержала три победы в первых трех турах чемпионата.
Кроме того, главный тренер «Наполи» набрал 550 очков в Серии А в качестве тренера. Для этого ему понадобилось всего 244 игры.
Этот показатель является лучшим с сезона 1994/1995, когда была введена система с тремя очками за победу. В следующем туре «Наполи» примет у себя новичка Серии А — команду «Пиза».