Kapello: To‘pni nazorat qilish har doim ham eng muhim narsa emas
Sobiq «Milan» va «Yuventus» jamoalari bosh murabbiyi Fabio Kapello «Yuventus» va «Inter» o‘rtasidagi uchrashuv yakunlari yuzasidan fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Italiya chempionatining uchinchi turidan o‘rin olgan o‘yinda mezbonlar 4:3 hisobida g‘alaba qozondi. G‘alaba golini 91-daqiqada kiritishdi.
Kapello fikricha, murabbiy Tudor o‘yinni yaxshi boshqargan, jamoaning gollar urish imkoniyatlari bo‘lgan, ammo maydonda ustunlikka ega emas edi. Unga ko‘ra, to‘pni egallash darajasi har doim ham muhim emas.
Bu borada eski bahslar yana jonlandi. Shuningdek, Kapello 19 yoshli Vasiliye Adjichning uzoq masofadan kiritgan goli haqida ham gapirdi.
U buni jasorat va biroz beparvolik deb atadi. Agar to‘p burchak bayrog‘iga tegib qolganida, hamma «Nega 27 metrdan zarba berdi?
Pas bering!» deb aytgan bo‘lardi. Kapelloning fikricha, «Inter» qisman o‘z o‘yinini topmoqda, ammo ketma-ket ikkita mag‘lubiyatdan keyin ular qiyin vaziyatdan chiqishga majbur.
Shu bilan birga, vaqt o‘tishi bilan «Yuventus» chempionlik uchun kurashishi mumkinligini anglay boshladi. Igor Tudor jamoasi 9 ochkodan 9 tasini to‘plab, ikkinchi o‘rinda turibdi.

Капелло: Контроль мяча не всегда самое главное
Бывший главный тренер «Милана» и «Ювентуса» Фабио Капелло высказался по итогам матча между «Ювентусом» и «Интером». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче третьего тура чемпионата Италии хозяева одержали победу со счётом 4:3. Победный гол был забит на 91-й минуте.
По мнению Капелло, тренер Тудор хорошо руководил игрой, у команды были возможности забить голы, но на поле они не доминировали. По его словам, владение мячом не всегда является важным.
В связи с этим вновь разгорелись старые споры. Также Капелло рассказал о голе 19-летнего Василия Аджича с дальнего расстояния.
Он назвал это смелостью и некоторой безрассудностью. Если бы мяч коснулся углового флага, все бы сказали: «Почему он пробил с 27 метров? Отдайте пас!»
По мнению Капелло, «Интер» частично находит свою игру, но после двух поражений подряд им приходится выходить из сложной ситуации.
В то же время со временем «Ювентус» начал понимать, что может бороться за чемпионство. Команда Игора Тудора набрала 9 очков из 9 возможных и занимает второе место.