Manchester Yunayted Amorimni qo‘llab-quvvatlamoqda
Portugaliyalik mutaxassis Ruben Amorimning "Manchester Yunayted" jamoasining bosh murabbiyi lavozimiga kelajagi haqida ma’lumotlar paydo bo‘ldi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Jurnalist Semyuel Lakhherstning ta’kidlashicha, Amorim so‘nggi o‘yinda "Manchester Siti"ga katta hisobda mag‘lub bo‘lishiga qaramay, "Manchester Yunayted" rahbariyati tomonidan qo‘llab-quvvatlanishda davom etmoqda. Shu bilan birga, "qizil iblislar"ga yaqin manba Amorimning klubdagi mavqei hali ham xavf ostida emasligini tushunmayotganini bildiradi.
Ayni paytda Angliya chempionatining to‘rtinchi turidan keyin "Manchester Yunayted" 14-o‘rinda joylashgan bo‘lib, jamoa hisobida to‘rt ochko mavjud. Klubning hozirgi holati va murabbiyning kelajagi haqida rasmiy bayonotlar berilmagan, biroq ichki manbalarning fikricha, rahbariyat jamoani rivojlantirish va yaxshilash uchun strategik qarorlar qabul qilishda davom etmoqda.
Shuningdek, muxlislar va mutaxassislar jamoaning keyingi o‘yinlaridagi natijalariga katta e’tibor qaratmoqda. Hozirgi vaziyatda "Manchester Yunayted"ning kelajagi va murabbiylik lavozimidagi o‘zgarishlar haqida aniq xulosalar chiqarish uchun qo‘shimcha ma’lumotlar zarur.

Манчестер Юнайтед поддерживает Аморима
Появилась информация о будущем португальского специалиста Рубена Аморима на посту главного тренера команды "Манчестер Юнайтед". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Журналист Сэмюэл Лакхерст отмечает, что несмотря на крупное поражение в последнем матче от "Манчестер Сити", руководство "Манчестер Юнайтед" продолжает поддерживать Аморима. При этом близкий к "красным дьяволам" источник сообщает, что Аморим пока не понимает, что его позиция в клубе не находится под угрозой.
В настоящее время после четвертого тура чемпионата Англии "Манчестер Юнайтед" занимает 14-е место, имея в активе четыре очка. Официальных заявлений о текущем положении клуба и будущем тренера не поступало, однако по мнению внутренних источников, руководство продолжает принимать стратегические решения для развития и улучшения команды.
Кроме того, болельщики и специалисты уделяют большое внимание результатам команды в предстоящих матчах. В текущей ситуации для точных выводов о будущем "Манчестер Юнайтед" и возможных изменениях в тренерском штабе необходимы дополнительные данные.