Yovetich "Yuventus"ni tanlamagani uchun afsuslanmaydi
Montenegrolik hujumchi Stevan Yovetich 2013 yilda klub tanlovi haqidagi fikrlarini bo‘lishdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Tuttomercato nashri bu haqda xabar berdi. O‘sha paytda Yovetich "Fiorentina" futbolchisi bo‘lib, "Yuventus" jamoasi uni faol ravishda o‘z safiga qo‘shib olishga intilayotgan edi.
Biroq, u Angliyaga ko‘chib o‘tishni afzal ko‘rdi va bu yerda chempionlik unvonini qo‘lga kiritdi. Yovetich "Manchester Siti"ni tanlagani uchun afsuslanmasligini aytdi.
U "Fiorentina" bilan alohida munosabatda bo‘lganini va "Yuventus"ga o‘tib, ularni xafa qilishni istamaganini ta’kidladi. Uch yil davomida "shaharliklar" safiga kirib faoliyat yuritganidan keyin u Milanning "Inter" klubiga o‘tdi.
Hozirda 35 yoshli futbolchi Kiprdagi "Omoniya" jamoasida o‘z faoliyatini davom ettirmoqda. Yovetichning tanlovi va faoliyati uning professional rivojlanishida muhim bosqich bo‘lib, u har doim o‘z qarorlarida sodiq qolganini ko‘rsatadi.

Йоветич не жалеет, что не выбрал "Ювентус"
Черногорский нападающий Стеван Йоветич в 2013 году поделился своими мыслями о выборе клуба. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом сообщил портал Tuttomercato. В то время Йоветич был игроком "Фиорентины", а команда "Ювентус" активно стремилась заполучить его в свои ряды.
Однако он предпочёл переехать в Англию, где завоевал титул чемпиона. Йоветич заявил, что не жалеет о выборе "Манчестер Сити".
Он подчеркнул, что у него были особые отношения с "Фиорентиной" и он не хотел обижать "Ювентус", перейдя к ним. После трёх лет выступлений за "горожан" он перешёл в миланский клуб "Интер".
В настоящее время 35-летний футболист продолжает свою карьеру в кипрском клубе "Омония". Выбор и карьера Йоветича стали важным этапом в его профессиональном развитии, показывая, что он всегда оставался верен своим решениям.