Xuan Mata "Melburn Viktoriya" jamoasiga qo‘shildi
37 yoshli futbolchi «Melburn Viktori» jamoasiga o‘tganligi haqida klub matbuot xizmati ma’lumot berdi. Oldin u Avstraliyaning boshqa jamoasi «Western Sydney»da o‘ynagan.
Ushbu jamoa safida Xuan 23 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urdi va uchta samarali uzatma berdi. Xuan Mata Ispaniya milliy terma jamoasi bilan jahon va Yevropa chempioni bo‘lgan.
Shuningdek, u «Manchester Yunayted» va «Chelsi» klublarida o‘ynagan, uzoq yillar davomida esa «Valensiya» jamoasida faoliyat ko‘rsatgan. Hozirgi kunda ham o‘z tajribasi bilan jamoaga katta hissa qo‘shmoqda.
Uning o‘yin uslubi va tajribasi yosh futbolchilar uchun namuna bo‘lib xizmat qilmoqda. Xuan Mata professional futbolchilik faoliyatini davom ettirib, o‘zining yuqori saviyasini saqlab qolmoqda.

Хуан Мата присоединился к команде "Мельбурн Виктори"
Бывший полузащитник Хуан Мата продолжает свою карьеру в чемпионате Австралии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
37-летний футболист перешёл в команду «Мельбурн Виктори», как сообщил пресс-служба клуба. Ранее он играл за другую австралийскую команду «Western Sydney».
В составе этой команды Хуан провёл 23 матча, забил один гол и сделал три результативные передачи. Хуан Мата становился чемпионом мира и Европы в составе сборной Испании.
Также он играл за клубы «Манчестер Юнайтед» и «Челси», а долгие годы выступал за «Валенсию». В настоящее время он вносит значительный вклад в команду своим опытом.
Его стиль игры и опыт служат примером для молодых футболистов. Хуан Мата продолжает профессиональную футбольную карьеру, сохраняя высокий уровень игры.