Flik Rafinyani startga qo‘ymaslik sababini tushuntirdi
Braziliyalik futbolchi yakshanba kuni «Valensiya»ga qarshi o‘yinni zaxiradan boshladi va tanaffusdan keyin maydonga tushib, debyut qilgan Runi Bardjijini almashtirdi. O‘yin davomida 28 yoshli hujumchi ikki bor gol urdi.
Uchrashuv kataloniyaliklarning katta hisobdagi g‘alabasi bilan yakunlandi – 6:0. O‘yindan oldin ommaviy axborot vositalarida Flik Rafinyani asosiy tarkibdan chiqarib, kechikgani uchun jazolagani haqida xabarlar tarqaldi.
Biroq murabbiy bunday ma’lumotni rad etdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bu texnik qaror bo‘lib, start tarkibga Runi tanlangan, chunki u mashg‘ulotlarda juda yaxshi harakat qilgan va ishga bo‘lgan munosabati a’lo darajada bo‘lgan.

Флик объяснил причину, по которой Раффинья не вышел на старт
Главный тренер «Барселоны» Ханс-Дитер Флик прокомментировал решение не выпускать нападающего Рафинью Диаса в стартовом составе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист начал игру против «Валенсии» в воскресенье на скамейке запасных и вышел на поле после перерыва, заменив дебютанта Руни Бархи. В ходе матча 28-летний нападающий забил два гола.
Встреча завершилась крупной победой каталонцев со счётом 6:0. Перед игрой в СМИ появились сообщения о том, что Флик наказал Рафинью, исключив его из основного состава из-за опоздания.
Однако тренер опроверг эту информацию. По его словам, это было техническое решение, и в стартовый состав был выбран Руни, так как он отлично проявил себя на тренировках и имел превосходное отношение к работе.