22 yoshli ingliz yarim himoyachisi Elliot Anderson, hozirda Angliya Premer ligasida "Nottingem Forest" jamoasida o‘ynamoqda, boshqa klubga o‘tishi mumkin. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Football Insider jurnalistlari xabar bermoqda. Manbaga ko‘ra, yarim himoyachi transferi bilan "Manchester Yunayted" jamoasi qiziqmoqda.
Biroq Anderson hozircha o‘zining joriy klubini tark etishga shoshilmayapti. Joriy mavsumda Elliot to‘rtta o‘yinda maydonga tushib, bitta golga uzatma amalga oshirdi.
Transfermarkt portali uning bozor qiymatini 32 million yevroga baholagan. Futbolchi va "Nottingem Forest" o‘rtasidagi amaldagi shartnoma 2029 yil iyun oyining oxirida yakunlanadi.
Andersonning kelajagi va transfer imkoniyatlari haqida qo‘shimcha ma’lumotlar yaqin orada e’lon qilinishi kutilmoqda. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvlar ham muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Манчестер Юнайтед хочет купить Андерсона
22-летний английский полузащитник Эллиот Андерсон, в настоящее время выступающий за клуб «Ноттингем Форест» в Английской Премьер-лиге, может перейти в другой клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщают журналисты Football Insider. По информации источника, клуб «Манчестер Юнайтед» заинтересован в трансфере полузащитника.
Однако Андерсон пока не спешит покидать свой нынешний клуб. В текущем сезоне Эллиот сыграл в четырёх матчах и сделал одну голевую передачу.
Портал Transfermarkt оценил его рыночную стоимость в 32 миллиона евро. Действующий контракт футболиста с «Ноттингем Форест» истекает в конце июня 2029 года.
Ожидается, что в ближайшее время будут опубликованы дополнительные сведения о будущем Андерсона и возможностях его трансфера. Соглашения между клубом и футболистом также будут иметь важное значение.